jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۰۳۰۸۳   ۰۹ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۹:۳۶

مرد سارق وقتی متوجه شد با خیانت دوستش دستگیر شده است، پس از آزادی از زندان، نقشه قتل وی را طراحی و اجرا کرد.

کینه قدیمی با قتل پایان یافت

به گزارش جام‌جم، اواخر اردیبهشت امسال ماموران پلیس آگاهی از پارک طولانی‌مدت خودرویی در یکی از شهرک‌های کرمانشاه باخبر شدند. تیم پلیسی پس از حضور در محل به تحقیقات محلی پرداختند، اما کسی صاحب خودرو را نمی‌شناخت.

ماموران در ادامه با دستور قضایی به بازرسی خودرو پرداخته و با جسد مردی در صندوق عقب آن روبه‌رو شدند. تحقیقات مقدماتی نشانی می‌داد، مرد ناشناس با شلیک گلوله به قتل رسیده و چند روز از مرگ او می‌گذرد.

ماموران سپس شناسایی مالک خودرو را در دستور کار قرار داده و متوجه شدند، خودرو متعلق به مرد میانسالی است که خانواده‌اش چندی قبل ناپدید شدن او را به پلیس اطلاع داده بودند. با حضور خانواده این مرد در پزشکی قانونی، آنها جسد را شناسایی کردند. با شناسایی هویت مقتول، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد.

ماموران در جریان تحقیقات متوجه شدند، مقتول با یکی از دوستانش به نام اکبر از چندی قبل اختلاف داشته و حتی چند بار از سوی او به قتل تهدید شده بود.

کارآگاهان زمانی که برای دستگیری اکبر به خانه او رفتند، متوجه شدند او همزمان با جنایت ناپدید شده است. در ادامه تحقیقات، متهم پس از چند روز در خانه یکی از بستگانش شناسایی و دستگیر شد.

اکبر پس از انتقال به پلیس آگاهی منکر جنایت شد، اما پس از روبه‌رو شدن با دلایل پلیسی علیه خود، لب به اعتراف گشود و گفت: من و مقتول دوستان قدیمی بودیم. سال 1375 در جریان سرقتی، او مرا لو داد که دستگیر و به شش سال زندان محکوم شدم. پس از آزادی از زندان به دنبال فرصتی برای انتقام بودم. روز حادثه با دوستم تماس گرفته و او را به خانه‌ام دعوت کردم. او هم بدون اطلاع از نقشه شوم من به خانه‌ام آمد که در فرصت مناسب دو گلوله به او شلیک کرده و بعد از قتل جسد را در صندوق عقب خودروی مقتول گذاشته و در یکی از شهرک‌های حاشیه شهر رها کردم.

سرهنگ علیرضا مرزبانی، رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه در این‌باره به جام‌جم گفت: قاتل هفته گذشته صحنه جنایت را بازسازی کرد و با قرار قانونی روانه زندان شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها