jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۸۷۶۶۲ ۲۵ فروردين ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی از تغییر شرایط واگذاری سرخابی‌ها خبر داد و گفت: ‌مزایده سوم استقلال و پرسپولیس در روز نهم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

سیدجعفر سبحانی که با ایسنا صحبت می‌کرد با بیان این‌که خریداران تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه هشتم اردیبهشت ماه فرصت دارند تقاضای خود را ارائه کنند، افزود: آگهی برگزاری مزایده سوم در روز چهارشنبه هفته جاری و چهارشنبه هفته آینده در روزنامه‌های کثیرالانتشار منتشر می‌شود.

وی همچنین با اشاره به تغییر شرایط واگذاری استقلال و پرسپولیس گفت: ‌در شرایط جدید تغییراتی اعمال شده است که امیدواریم نظر خریداران احتمالی را جلب کرده و مزایده سوم با حضور متقاضیان برگزار شود. به این ترتیب در مزایده سوم شرایط پرداخت اولیه از 25 درصد به 20 درصد کاهش یافته و مدت اقساط چهار سال به پنج سال افزایش یافته است. همچنین در مزایده اول و دوم سرخابی‌ها صاحبان تیم‌های لیگ برتر نمی‌توانستند متقاضی خرید باشند که این محدودیت با مذاکرات انجام شده و آسیب‌شناسی صورت گرفته برداشته شد. در مزایده سوم صاحبان تیم‌های لیگ برتری هم می‌توانند متقاضی خرید این دو باشگاه باشند با این تفاوت که در سال آینده نمی‌توانند هر دو تیم را در لیگ برتر شرکت دهند، زیرا این موضوع با قوانین فیفا مغایرت دارد. مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: در چهارمین تغییر متقاضیان خرید به میزان پرداخت حصه نقدی می‌توانند سند را از وثیقه سازمان خصوصی‌سازی خارج کنند که این نکته مثبت به نفع خریداران خواهد بود.

سبحانی با بیان این‌که قیمت پایه سرخابی‌ها در مزایده سوم همان قیمت 290 میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: در مزایده سوم سازمان خصوصی‌سازی همانند مزایده‌های قبلی هیچ فرد یا گروه نمی‌تواند هر دو باشگاه را به صورت همزمان خریداری کند. همچنین در این مزایده همانند مزایده‌های قبلی به هیچ عنوان بدهی دو باشگاه در تعهد خریدار نخواهد بود و خریدار یا خریداران با خیال راحت می‌توانند سهام این دو باشگاه را خریداری کنند، زیرا تمام بدهی‌های آنها از سوی دولت پرداخت می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر