jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۸۷۰۲۳ ۲۳ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۶:۳۰

شرکت اینتل برای اولین بار نمونه اولیه اولین لپ‌تاپ بدون نیاز به سیم را عرضه کرده که برای شارژ شدن یا اتصال به چاپگر، اسکنر و ... نیازی به کابل ندارد.

رویای لپ تاپ بدون سیم محقق شد

به گزارش جام جم کلیک: کاربران با استفاده از این لپ‌تاپ جدید دیگر نیازی به شارژرهای دارای کابل‌های طویل ندارند و برای استفاده از چاپگر، اسکنر و دیگر لوازم جانبی رایانه هم نباید از سیم استفاده کنند.

لپ‌تاپ مذکور می‌تواند به طور بی‌سیم به نمایشگرهای سازگار با فناوری نمایش بی‌سیم یا Wi-Di مخفف Wireless Display هم متصل شود که با این کار نیازی به استفاده از پورت‌های HDMI و DisplayPort نخواهد بود.

اینتل اولین‌بار در ژوئن سال گذشته از طرح خود برای ساخت چنین لپ‌تاپی پرده برداشت.

فعلا نمونه‌های اولیه این محصول در اختیار شرکت‌های نرم‌افزاری قرار گرفته تا برنامه‌هایی بر مبنای توانمندی‌های این لپ‌تاپ و به خصوص بی‌سیم بودن آن تولید شود.

تعدادی از شرکت‌های سازنده لپ‌تاپ مانند لنوو هم از برنامه‌های خود برای ساخت محصولات مشابه خبر داده‌اند که به طور بی‌سیم به دیگر نمایشگرها و حافظه‌های خارجی متصل می‌شود و می‌تواند داده‌ها را با سرعت ۷ گیگابایت بر ثانیه انتقال دهد.

لپ‌تاپ تازه اینتل بر مبنای پردازنده‌های نسل ششم این شرکت با اسم کد Skylake طراحی شده است.

عرضه عمومی این لپ‌تاپ از سه ماهه دوم سال جاری میلادی آغاز شده و قیمت آن هنوز مشخص نیست.

منبع: ایتنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر