jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۸۷۰۲۳ ۲۳ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۶:۳۰

شرکت اینتل برای اولین بار نمونه اولیه اولین لپ‌تاپ بدون نیاز به سیم را عرضه کرده که برای شارژ شدن یا اتصال به چاپگر، اسکنر و ... نیازی به کابل ندارد.

رویای لپ تاپ بدون سیم محقق شد

به گزارش جام جم کلیک: کاربران با استفاده از این لپ‌تاپ جدید دیگر نیازی به شارژرهای دارای کابل‌های طویل ندارند و برای استفاده از چاپگر، اسکنر و دیگر لوازم جانبی رایانه هم نباید از سیم استفاده کنند.

لپ‌تاپ مذکور می‌تواند به طور بی‌سیم به نمایشگرهای سازگار با فناوری نمایش بی‌سیم یا Wi-Di مخفف Wireless Display هم متصل شود که با این کار نیازی به استفاده از پورت‌های HDMI و DisplayPort نخواهد بود.

اینتل اولین‌بار در ژوئن سال گذشته از طرح خود برای ساخت چنین لپ‌تاپی پرده برداشت.

فعلا نمونه‌های اولیه این محصول در اختیار شرکت‌های نرم‌افزاری قرار گرفته تا برنامه‌هایی بر مبنای توانمندی‌های این لپ‌تاپ و به خصوص بی‌سیم بودن آن تولید شود.

تعدادی از شرکت‌های سازنده لپ‌تاپ مانند لنوو هم از برنامه‌های خود برای ساخت محصولات مشابه خبر داده‌اند که به طور بی‌سیم به دیگر نمایشگرها و حافظه‌های خارجی متصل می‌شود و می‌تواند داده‌ها را با سرعت ۷ گیگابایت بر ثانیه انتقال دهد.

لپ‌تاپ تازه اینتل بر مبنای پردازنده‌های نسل ششم این شرکت با اسم کد Skylake طراحی شده است.

عرضه عمومی این لپ‌تاپ از سه ماهه دوم سال جاری میلادی آغاز شده و قیمت آن هنوز مشخص نیست.

منبع: ایتنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر