jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۷۴۸۷۳   ۰۷ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۷:۴۲

رسانه های انگلیسی از فاش شدن هویت اصلی یکی از اعضای داعش که در ویدیوهای سر بریدن گروگان های غربی حضور داشته، خبر دادند.

هویت جلاد داعش فاش شد

فردی که در ویدیوهای سربریدن گروگان های غربی توسط داعش دیده می شود، یکی از شهروندان انگلیس است.

بر این اساس، نام اصلی این فرد که به «جان جهادی» یا «جلاد داعش» معروف شده «محمد اموازی» است. این فرد که در ویدیوهای مذکور با نقاب دیده می شود از اهالی غرب لندن است.

سازمان های اطلاعاتی انگلیس مدعی اند پیش از این هویت این فرد را شناسایی کرده بودند اما به دلایل امنیتی از افشای آن خودداری کرده اند.

این سازمان ها مدعی اند جان جهادی در ویدیوهای مربوط به سربریدن «آلن هینینگ» و «دیوید هینز» دو شهروند انگلیسی حضور داشته است.

همچنین تصور می شود این فرد عامل قتل «استیون ساتلاف» روزنامه نگار آمریکایی در ویدیوی سربریدن وی است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
Thailand
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
چرا همه جلادان داعش انگلیسی هستند؟ از كجا معلو است اینها نیروهای سازمان امنیت انگلیس نباشند كه برای ضربه زدن به اسلام و وحشت مسلمانان در گروه داعش رخنه كرده اند و با سربریدن افراد بی گناه اسلام و مسلمانان را خطر ناك و قاتل معرفی میكنند . خیلی عجیب است چون مردم انگلیس مخصوصا مسلمانان اینقد بی رحم نیستند
۰
۰

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر