jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۷۱۴۲۹   ۲۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۲۲:۱۲

سید حسن نصرالله:

هدف داعش مکه و مدینه است

دبیر کل حزب الله لبنان با تاکید بر این که مکه و مدینه هدف اصلی داعش است نه بیت المقدس، گفت: جریان تکفیری تهدیدی برای برخی رژیمها نیستند بلکه برای کل منطقه و همه ملتها و تهدیدی برای اسلام به عنوان دین و رسالت است.

هدف داعش مکه و مدینه است

به گزارش مهر به نقل از شبکه المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم فرماندهان شهید مقاومت در ابتدای سخنان خود جنایت داعش در لیبی را محکوم کرد و افزود: با ملت و و دولت مصر و کلیسای قبطی ابراز همدردی می کنیم و مراتب حزن عمیق خود را از مصیبت وارده به آنها ابراز می داریم.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه گفت: ما این مناسبت تکریم شهدای مقاومت را گرامی می داریم تا گذشته نزدیک متصل به حاضر شود و در مقابل دیدگان ما و ملت ما قرار گیرد. ما دائما نیاز داریم که به آنها رجوع کنیم و آنها را به عنوان اسوه خود قرار دهیم و از آنها زهد یاد بگیریم تا قوی و شجاع در زلزله ها و طوفان ها و حکیم در برابر فتنه ها باشیم.

وی تصریح کرد: از آنها بیاموزیم که به خداوند و رزمندگان و ملت ما تکیه کنیم و امید بصیرت به دست آوریم. ما دائما از جانفشانی ها و اقدامات و پیروزی های آنها سخن می گوییم زیرا آنها مکتب جهادی کامل هستند که باید شناخته شوند.

خون عماد مغنیه دشمن را رها نمی کند

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه بیان کرد: خون عماد مغنیه دشمن را رها نمی کند و این چنین باقی بخواهد ماند. جهاد فرزند شهید عماد مغنیه به جولان رفت و شهید شد.

وی تاکید کرد: به خانواده رفیق الحریری به سبب حادثه دردناکی که منطقه را تکان داد و همه خانواده های شهیدانی که در آن حادثه دردناک و تاسف بار شهید شدند تسلیت می گوییم. در برابر خطر تروریسم ما در حزب الله از تدوین و وضع استراتژی ملی برای مبارزه با تروریسم حمایت می کنیم. درباره اتخاذ و وضع استراتژی برای مبارزه با تروریسم اتفاق نظر داریم اما متاسفانه درباره اقدام علیه اسرائیل اختلاف نظر داریم.

سید حسن نصرالله گفت: مجددا حمایت خود را از طرح امنیتی در بقاع لبنان اعلام می داریم و خواستار اجرایی کردن و ادامه آن هستیم. همه ما باید حامی ارتش و نیروهای امنیتی و دولت برای ثبات امنیتی باشیم. طرح امنیتی در بقاع و شمال باید همگام با طرح های توسعه و حل مشکلات دهها نفر از مظنونین موضوعات ساده قضایی هستیم.

تفاهم میان حزب الله و جریان ملی آزاد مهم است

وی افزود: داعش از لیبی به منطقه ما امتداد دارد و در دامنه های عرسال حضور دارد و این موضوعی است که دولت باید با آن و با خطر موجود در تپه ها و سلسله جبال شرقی که داعش و النصره در آن هستند با جدیت برخورد کند. دولت و ملت باید درباره مقابله با داعش در عرسال جدی باشد. تفاهم میان حزب الله و جریان ملی آزاد مهم است و ما خواستار تعمیق روابط میان آنها هستیم. ما خواستار تفاهمات مشابه تفاههم حزب الله و جریان ملی آزاد در سطح ملی هستیم.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: ما خواستار نهایت تلاش داخلی و ملی برای حل موضوع ریاست جمهوری هستیم و منتظر تغییرات منطقه نباشیم. حامی دولت هستیم زیرا گزینه غیر از آن خلاء است. از گفتگو میان گروههای سیاسی لبنانی حمایت می کنیم زیرا بهترین راه در برابر ما است.

گفتگو با جریان المستقبل منجر به نتایج مثبتی شده است

سید حسن نصرالله بیان کرد: ما مجددا به افسران ارتش لبنان و نیروهای امنیتی و مردان مقاومت تبریک می گوییم. گفتگو با جریان المستقبل که منجر به نتایج مثبتی شده است و مطابق پیش بینی های ما بود را ادامه می دهیم و امیدواریم که به نتایج مثبت برسیم. نباید درباره ریاست جمهوری منتظر عوامل منطقه ای و خارجی باشیم زیرا به بحرانهای بیشتر می انجامد.

وی افزود: سخن گفتن از بی طرفی در قبال تحولاتی که در اطراف ما می گذرد غیر منطقی و غیر واقعی است. سرنوشت منطقه ما را منطقه می سازد و نه کشور واحد. سرنوشت دنیا امروز در منطقه رقم می خورد ما نمی توانیم بگوییم که لبنان از حوادث منطقه تاثیر نمی پذیرد. لبنان امروز بیش از هر زمان دیگری از تحولات منطقه تاثیر می پذیرد.

نصرالله تاکید کرد: سرنوشت سوریه و لبنان، عراق و اردن و دیگر کشورهای منطقه در منطقه رقم می خورد. کسانی که از موضع ما در قبال بحرین انتقاد می کنند نباید در امور داخلی کشور دیگر به ویژه سوریه دخالت کنند. کسانی که در سوریه دخالت نظامی و سیاسی می کنند حق ندارند که از موضع مسالمت آمیز ما درباره بحرین انتقاد کنند. حکومت بحرین کورکورانه در قبال گفتگو با مخالفان عمل می کند و از هر سخن حقی در هراس است.

هدف اصلی داعش مکه و مدینه است

دبیر کل حزب الله تاکید کرد: ما قبلا درباره خطر جریان تکفیری به همگان و اسلام به عنوان دین و رسالت تذکر دادیم و جهان امروز به این موضوع اذعان کرده است. اسرائیل تنها طرفی است که داعش و النصره را خطر و تهدید نمی داند. هر آنچه داعش انجام می دهد به نفع اسرائیل به شکل صد در صد است. مکه و مدینه هدف اصلی داعش است نه بیت المقدس. شنیده ام که ابوبکرالبغدادی امیر برای مکه و امیری برای مدینه قرار داده است. جریان تکفیری تهدیدی برای برخی رژیمها نیستند بلکه برای کل منطقه و همه ملتها و تهدیدی برای اسلام به عنوان دین و رسالت است.

خود را مدافع اسلام در قبال جریان تکفیری می دانیم

وی افزود: جنایاتی که داعش انجام می دهد دهشتناک است و هدف گروهک داعش فلسطین نیست بلکه مکه و مدینه است. موساد اسرائیل و اطلاعات آمریکا و انگلیس در اهداف داعش و ترسیم آن نقش دارند. ایتالیا اعلام کرده است که تروریسم در 350 کیلومتری مرزههای آن قرار دارد و تروریسم در دامنه کوههای ما قرار دارد. از همه ملتها و دولتهای منطقه می خواهم که برای مقابله با تروریسم تکفیری همگام عمل کنند. برای دفاع از اسلام باید از نظر فکری و سیاسی و میدانی با تروریسم مقابله شود. هر رفتاری که با فطرت انسانی در تضاد باشد نمی توان نام اسلام بر آن اطلاق کرد. ما خود را مدافع اسلام در قبال جریان تکفیری می دانیم.

نصرالله در ادامه تأکید کرد: ما حامی اسلام به شکل کامل هستیم. نباید خود را فریب دهیم چراکه میان داعش و النصره فرقی نیست و هر دو یکی هستند.

میان داعش و النصره تفاوتی نیست

سید حسن نصرالله با شنیع دانستن سوزاندن معاذ الکساسبه تاکید کرد: میان داعش و النصره تفاوتی نیست و هر دو جریان واحدی هستند و تنها فرق آنها در سرکردگی آنهاست. اردن نمی تواند با داعش در عراق مقابله کند و در سوریه جبهه النصره را مورد حمایت قرار دهد. نیروهای عراقی و مردمی از کشورهای عربی دیگر در مقابله با تهدید تروریسم حمایت می کنند.

وی افزود: انقلاب در یمن در برابر القاعده که برای تسلط بر سوریه و رسیدن به عربستان برنامه ریزی می کرد ایستاد. انفعال و غضب یمن را به سمت و سویی می برد که تبعات و تهدید آن دامنگیر همه می شود.

نصرالله بیان کرد: ادامه جنگ در سوریه عنادورزی صرف از سوی برخی حتی به قیمت ویرانی سوریه است. باید راه حل سیاسی میان سوری ها ایجاد شود به استثنای تروریستها. برخی از کشورهای منطقه باید وتوی خود را از موضوع ریاست جمهوری در لبنان بردارند.

وی افزود: کشورهای حوزه خلیج فارس باید به گونه ای دیگر با موضوعات منطقه ای برخورد کنند زیرا تهدید شامل همه می شود و همه کشورهای منطقه باید در راستای پایان دادن به مشکلات موجود در منطقه حرکت کنند.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: کسانی که به آمریکا دلخوش کرده اند در توهم و سراب به سر می برند. مقاومت منتظر استراتژی عربی و بین المللی برای مقابله با دشمن نمی ماند. باید با این جریان تکفیری مقابله شود و اجازه گسترش به آن نداد. آمریکا با ایجاد داعش در راستای فرسوده کردن ما و ایجاد کینه ورزی و دشمنی بزرگ و ویرانی منطقه به نفع هیمنه و تسلط اسرائیل حرکت می کند.

وی در واکنش به درخواستهایی که برای خروج حزب الله از لبنان مطرح می شود گفت: باهم به سوریه و عراق برویم. بیایید به هر مکانی که این تهدید که امت ما را تهدید می کند برویم.

نصرالله خواستار هماهنگی میان ارتش لبنان و سوریه برای مقابله با تروریستها در دامنه های عرسال شد و تاکید کرد: قبل از اینکه برفهای کوهها آب شود خواستار هماهنگی ارتش لبنان و ارتش سوریه در برابر تروریستها هستم.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: کاروان های شهدای ما و خونهای آن پیروزی را به ارمغان می آورد و مقاومت باقی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر