jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۶۸۱۰۷   ۱۸ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۰

استریل تختخواب با جاروی بهداشتی

فناوری به کمک پاکیزگی می آید + عکس

یک کمپانی تولید کننده لوازم خانگی، از نوعی فناوری برای حل مشکل وجود گرد و غبار و آلودگی در محیط خواب بهره گرفته است.

فناوری به کمک پاکیزگی می آید + عکس

گرد و غبار، موها و سایر آلودگی‌های تختخواب باعث ایجاد آلرژی، خارش و التهاب می‌شوند و لذت خوابی راحت را از ما می گیرند.

به زمانی فکر کنید که از انجام کارهای خانه فارغ شدید و خسته بر روی تخت می‌افتید. در همان لحظه غبار کمرنگی که از تخت بلند شده است بینی شما را آزار می‌دهد.

غمگین می‌شوید، از اینکه همه جا را تمیز کرده‌اید اما نمی‌دانستید این ذرات مزاحم لابه‌لای بافت‌های تشک پناه گرفته بودند.

به این فکر می‌کنید که خانه باید همیشه تمیز باشد و می‌دانید زندگی در خانه‌ای که تمیز نیست برای مدت طولانی مشکلات و بیماری‌های زیادی را برای شما به وجود می‌آورد بنابراین، تمیزکاری‌های زیادی لازم است تا خیالمان کاملاً راحت باشد.

اما برای خلاص شدن از این آلودگی ها، یک شرکت تولید کننده لوازم خانگی از جاروی بهداشتی رونمایی کرده که با داشتن فناوری مکش قدرتمند و استفاده از اشعه ماورا بنفش برای استریل کردن، این مشکل را حل کرده است.

این جاروی بهداشتی با دو بازوی ضربه‌زننده ابتدا ذرات گرد و غبار را از عمق تشک جدا می‌کند. در مرحله دوم برس چرخنده باعث می‌شود تارهای موی چسبناک که سطح تشک را رها نمی‌کنند جدا شده و آماده زدودن از تخت ‌شوند.

در مرحله سوم عملکرد این جارو ، تمامی ذرات، گرد و غبار و موها که حال به سطح رویی تشک رسیده‌اند و چسبندگی کمی به بافت آن دارند توسط مکش قدرتمند موتور به داخل مخزن می‌کشد.

در واقع مرحله اول و دوم کمک می‌کنند تا عملکرد مرحله سوم به طور کامل بهینه باشد. این جاروی بهداشتی استندی که دو کارایی به عنوان استریل‌کننده و پایه دارد.

این استند با استفاده از اشعه ماورا بنفش سطح جارو را استریل می‌کند. فرآیند استریل کردن جارو حداکثر پنج دقیقه به طول می‌انجامد و بعد از آن به صورت خودکار خاموش می‌شود.

دو فیلتر «HEPA» که در این جاروی بهداشتی تعبیه شده این وسیله مبتکرانه را در لیست کاربردی‌ترین لوازم خانگی قرار می‌دهد که جای خالی آن در هر اتاق خوابی احساس می‌شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها