jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۵۳۳۲۲   ۰۷ دی ۱۳۹۳  |  ۱۱:۵۸

جام جم ورزشی: دنیای تنیس در سال های اخیر تنها به چهار نام شناخته شده خلاصه شده بود.

تنیسوری که طلسم شکن شد +عکس

به گزارش جام جم ورزشی ، تمامی تورنمنت های معتبر و گرند اسلم هایی که از سال 2009 تاکنون فتح شده بود به این چهار نام خلاصه می شد: رافائل نادال، روجر فدرر ، نوواک جوکوویچ و اندی مورای. در واقع هیچ تنیسوری در دنیا به غیر از این چهار نفر که به "چهار شگفت انگیز" معروف شده اند موفق به کسب قهرمانی نشد اما موعود طلسم شکنی یک ماه پیش از راه رسید یعنی وقتی که استان واورینکای 29 ساله و سوئیسی موفق شد قهرمان تنیس اوپن استرالیا شود. او بی شک برترین چهره تنیس دنیا در سال 2014 بود، تنیسوری که با یک طلسم شکنی قابل ملاحظه "چهار شگفت انگیز" را پشت سر گذاشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها