jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۴۸۹۵۲   ۲۳ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۸:۳۴

متهم فراری آتش‌ سوزی مرگبار در منطقه «شش‌دار» ایلام که مرگ پسر جوانی و مصدومیت سه نفر را همراه داشت، پس از 32 ماه زندگی مخفیانه در تهران دستگیر شد.

پایان 32 ماه زندگی مخفیانه

به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده از بامداد هشتم فروردین 91 همزمان با آتش‌سوزی در یک چادر مسافرتی در منطقه تفریحی «شش‌دار» در دستور کار پلیس ایلام قرار گرفت. ماموران پس از حضور در محل جنایت متوجه شدند، در زمان حادثه چهار پسر جوان داخل چادر مسافرتی حضور داشتند که بشدت دچار سوختگی شده‌اند. بلافاصله مصدومان به بیمارستان منتقل شده که یکی از آنها بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.

کارشناسان آتش‌نشانی هم پس از بررسی محل حادثه اعلام کردند؛ آتش‌سوزی عمدی بوده و چادر مسافرتی با بنزین به آتش کشیده شده است. با اعلام گزارش آتش‌نشانی و مرگ یکی از مصدومان، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

ماموران در نخستین گام با مراجعه به بیمارستان به تحقیق از مصدومان پرداخته که یکی از آنها در بازجویی‌ها گفت: عصر روز حادثه برای تفریح در این محل چادر زدیم. شب حادثه، ما چهار نفر در یک چادر خوابیدیم و سجاد و هوشنگ هم در چادر دیگری استراحت ‌کردند. هوا در حال روشن شدن بود که متوجه شدم هوشنگ و سجاد مقابل در چادر ما ایستاده‌اند. هوشنگ بنزین پاشید و قبل از این‌که بتوانم کاری انجام دهم، سجاد کبریت کشید. تمام چادر شعله‌ور بود و ما هیچ راه فراری نداشتیم.

با این اظهارات تحقیقات برای دستگیری دو مظنون پرونده آغاز شد و ماموران موفق به دستگیری سجاد شدند، اما هوشنگ به محلی نامشخص گریخته بود. سجاد پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی‌ها گفت: من و هوشنگ از مدتی قبل با مقتول و دوستانش اختلاف پیدا کرده بودیم و به دنبال راهی برای انتقامگیری بودیم؛ روز حادثه به بهانه تفریح آنها را به دره شش‌دار کشاندیم. سحرگاه زمانی که آنها در خواب بودند، چادرمان را جمع کردیم و پس از پاشیدن بنزین، چادر آنها را به آتش کشیدیم.

تحقیقات پلیس برای دستگیری هوشنگ ادامه داشت تا این‌که کارآگاهان پلیس آگاهی ایلام در جریان تحقیقات خود، متوجه شدند متهم به قتل از این استان گریخته است. رد پای قاتل فراری در چند استان کشف شد اما قبل از حضور ماموران، او مخفیگاه خود را تغییر می‌داد. سرانجام هفته گذشته کارآگاهان دریافتند که هوشنگ با اجاره خانه‌ای در دروازه‌غار تهران به زندگی مخفیانه‌اش در آنجا ادامه می‌دهد. کارآگاهان سرانجام با دستور قاضی حسن باقری، رئیس شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران متهم را در خانه‌اش دستگیر کردند.

هوشنگ پس از انتقال به پلیس آگاهی منکر اتهامش شد و گفت: من هیچ اختلافی با مقتول و دوستانش ندارم و نمی‌دانم چرا آنها این ادعا را مطرح کرده‌اند. شب حادثه برای تفریح به محل حادثه رفتیم. آن شب سجاد با مقتول و دوستانش درگیر شد، ولی این در حدی نبود که به دنبال انتقام باشیم. حوالی صبح سجاد مرا بیدار کرد و خواست آنجا را ترک کنیم. چادرمان را جمع کردیم و به طرف جاده که همان نزدیکی بود حرکت کردیم. سجاد از من خواست تا بازگشت او منتظر بمانم. دقایقی بعد هم هراسان بازگشت و متوجه آتش گرفتن چادر مقتول و دوستانش شدیم.

در حالی که متهم درباره علت فرارش در این مدت سکوت کرده است، تحقیقات از او در پلیس آگاهی ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر