jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۴۸۷۲۱   ۲۳ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

فدراسیون جهانی تیراندازی بتازگی رشته‌ای را با نام بدو و بزن معرفی کرده است که هدف از ایجاد آن، گسترش ورزش همگانی و ایجاد جذابیت برای جوانان و تیراندازان نوآموز است.

در این رشته که نخستین مسابقه آزمایشی آن در حاشیه مسابقه‌های جهانی نوجوانان در شهر سوهل آلمان با حضور 400 شرکت‌کننده از 33 کشور جهان برگزار شده است، تیراندازان مسافتی 600 متری را (برای نوجوانان 400 متری) پنج بار می‌دوند و در بین این دوها چهار دور با تفنگ بادی به اهداف ساقط‌شونده شلیک می‌کنند. تعداد ساچمه‌ها نامحدود است و تیرانداز باید پیش از انجام دور بعدی دویدن همه پنج هدف را بزند. برنده نهایی مسابقه کسی است که پس از انجام دوها و شلیک‌ها (در آخرین دور دویدن) زودتر از خط پایان بگذرد. شلیک‌ها در حالت ایستاده یا درازکش (بسته به رده‌بندی سنی) انجام می‌شود و تامین سلاح‌ها با برگزارکننده است. بنابراین هر شرکت‌کننده تنها به یک جفت کفش دو نیاز دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر