jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۴۰۹۸۹   ۰۱ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۹:۱۱

پاسخ وزیر به پزشکانی که ادعای رفتن دارند

این حرف‌ها، توهم است

۱

وزیر بهداشت در پاسخ به این پرسش که بعد از اجرای فاز سوم طرح تحول سلامت و برخورد با دریافت های غیرقانونی، برخی پزشکان ادعا کرده اند برای طبابت به خارج از کشور خواهند رفت، اظهارداشت: بیش از 20 سال است در این حوزه مشغول کار هستم و این جور صحبت‌ها بیشتر شبیه توهم است.

این حرف‌ها، توهم است

دکتر سید حسن هاشمی با اشاره به سابقه طولانی که در عرصه پزشکی خدمت کرده است، به مهر گفت: من پیش از اینکه وزیر بشوم، جزو پزشکانی بودم که همه روز هفته کار حرفه‌ای خودم را چه در دانشگاه و چه بخش خصوصی انجام می دادم.

وی با عنوان این مطلب که بیش از 20 سال است در این حوزه مشغول کار هستم و این جور صحبت ها بیشتر شبیه توهم است تا واقعیت، افزود: هم مردم ایران خیلی فهیم هستند، هم آن دوره‌ای که ما فکر می کردیم منحصر به فرد هستیم و افراد دیگری نیستند کار ما را انجام بدهند، سپری شده است.

وزیر بهداشت ادامه داد: این اتفاق قبلاً هم افتاده است و به دلایلی بعضی‌ها فکر کردند که اگر در برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس یا منطقه حضور پیدا کنند، با چارتر برای آنها مریض می رود و برمی گردد.

هاشمی تأکید کرد: چنین اتفاقی نخواهد افتاد و بهتر است همه برگردیم به خودمان و ببینیم از کجا آمده‌ایم و خدا چه لطفی در حق ما کرده که در این مسیر قرار گرفتیم.

وی در عین حال افزود: قدر شناس موقعیتی که داریم، باشیم و بدانیم که همه چیز پول نیست. من در شرایطی این حرف را می زنم که همه این پله ها را پشت سر گذاشته‌ام و اگر در این مسئولیت هم نبودم، حتماً بدانید حرفی غیر از این نداشتم. بخاطر اینکه سبک کار و زندگی ما در طول سالهای متمادی که کار پزشکی کرده‌ایم، مؤید و گواه همین مطلب است.

هاشمی تأکید کرد: البته این حرفها را به شاگردان خودم می‌گویم و شأن دیگران اجل از این است که من بخواهم نصیحت کنم. ولی باور کنند که آخر زندگی، چیزی نیست غیر از مرام داشتن و ما هم علاقه‌مندیم آدمهای با مرام در همه صنوف از جمله صنف پزشکی که تعدادشان زیاد است، زیادتر شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۱
برخی از پزشكانی كه با دریافت زیرمیزی های كلان خون مردم را در شیشه می كنند به خارج برن بهتر است
۰
۰

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها