ارتش عراق خود را برای آزاد سازی موصل مرکز استان نینوا از چنگ تروریست‌های داعش آماده می کند.
کد خبر: ۷۴۰۰۷۳
موصل در آستانه آزادسازی

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری نهرین، وزیردفاع عراق تاکید کرد: عملیات آزادسازی موصل از دست تروریست ها فقط به دست نیروهای عراقی صورت می گیرد و این ما هستیم که موصل و سایر استان ها را پاکسازی می کنیم.

همچنین نیروهای پیشمرگ ها هم اکنون در اطراف موصل مستقر هستند و نیروهای ارتش عراق هم با پیشروی های اخیر، خود را به نزدیک مرزهای جنوبی استان نینوا رساندند.

انهدام انبار سلاح داعش در موصل

منبعی محلی از انهدام یک انبار بزرگ سلاح مربوط به گروه تروریستی داعش در مرکز موصل خبر داد.

این انبار حاوی ده ها خمپاره و موشک و مقادیر زیادی سلاح سبک و متوسط و دیگر تجهیزات نظامی بود.

این منبع که نخواست نامش فاش شود افزود: هنگام حمله شماری از اعضای گروه داعش در داخل این انبار حضور داشتند اما وی شمار کشته ها و زخمی های این حمله را مشخص نکرد.

آوارگی دو میلیون شهروند عراقی

العربیه گزارش داد؛ نیکلای ملادینوف نماینده سازمان ملل در عراق در گزارش خود به شورای امنیت گفت: راهبرد دولت عراق برای همکاری با کردها و تجهیز جنگجویان عشیره ها در مبارزه با داعش در حال به ثمر نشستن است.

ملادینوف افزود: از ابتدای امسال تاکنون ده هزار عراقی کشته و بیش از بیست هزار نفر زخمی شدند. یک میلیون و نهصد هزار نفر هم در این مدت از خانه های خود در عراق آواره شدند.

وی خاطر نشان کرد: ثبات عراق با مشارکت همه طرف ها به ویژه ساکنان محلی مناطق درگیری در این کشور، امکان پذیر است.

نماینده سازمان ملل گفت: راهبرد امنیتی در مبارزه با داعش شامل حمایت از ساکنان محلی و ادغام آنها در نیروهای مسلح و بازنگری در ساختار این نیروها و پیشمرگ هاست. این راهبرد همچنین بر همکاری با ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش و نیز کشورهای همسایه عراق تاکید دارد. ما از همکاری دولت عراق با قبیله ها و عشیره ها در این کشور استقبال می کنیم.

برچسب ها: داعش موصل عراق
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها