jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۳۷۲۲۷   ۲۰ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۵:۱۴

اعترافات تکاندهنده یک تروریست

داعشی ها برای چه می جنگند

یک روزنامه انگلیسی، بخشی از اعترافات یکی از اعضای داعش درباره این گروه تروریستی را منتشر کرد که در آن آمده است:نیروهای گروه تروریستی داعش برای کسب پول و ثروت آدم می کشند و مرتکب جنایت می شوند.

داعشی ها برای چه می جنگند

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روث شرلوک مقاله نویس دیلی تلگراف به نقل از " ابوعبدالله " محافظ یکی از سرکردگان داعش به نام " صدام جمال " می نویسد : صدام در یکی از جنایت های خود پسران یک خانواده را که در یک مدرسه مخفی شده بودند به قتل رساند، و سر آنها را روی دیوار مدرسه گذاشت.

ابوعبدالله که از داعش جدا شده است ، افزود : صدام از ارتکاب جنایت احساس پشیمانی نمی کرد، و برای اجرای احکام اسلامی هم مردم را نمی کشد بلکه فقط درپی پول و ثروت است.

ابوعبدالله می گوید : یکی از پسران این خانواده که به دست صدام کشته شد، 13 ساله بود .

محافظ این تروریست داعشی می افزاید : صدام قبلاً فروشنده مواد مخدر بود سپس به ارتش آزاد سوریه که از حمایت غرب برخوردار است پیوست؛ و اذعان می کرد که با سرویس های اطلاعاتی آمریکا ارتباط دارد .
شرلوک در ادامه مقاله خود می نویسد: مصاحبه با ابوعبدالله نشان می دهد که سرکردگان داعش برخلاف ادعای خود بویی از اسلام و معنویت نبرده اند.

شرلوک می افزاید : صدام هم اکنون مرد شماره 2 داعش در شرق سوریه است، و تا یک سال پیش مسؤول هماهنگی گروه های تروریستی بود که با کمک سرویس های اطلاعاتی آمریکا اسلحه و پول از غرب دریافت می کنند.

شرلوک به نقل از ابوعبدالله می نویسد: صدام پس از پیوستن به داعش همچون دیگر سرکردگان این گروه تروریستی دست به هر جرم و جنایتی می زند .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر