jamejamonline
فرهنگی کد خبر: ۷۳۵۶۳۸   ۱۷ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۳:۴۰

یادداشتهایی دربدرقه ضرغامی -18

مخاطب‌شناس خوب

در پایان دوره 10 ساله مدیریت مهندس ضرغامی در رسانه ملی روزنامه جام جم از شخصیتهای مختلف خواست تا در یادداشتی نظراتشان را در این باره بنویسند مسعود ده‌نمکی کارگردان اینگونه برایمان نوشت؛

مخاطب‌شناس خوب

باتوجه به شرایط سیاسی و اجتماعی کشور در یک دهه اخیر، یکی از سخت‌ترین دوران عمر صدا و سیما دوره مدیریت آقای ضرغامی بود. به نظرم رسانه ملی در مسیر تکامل خودش روند فزاینده‌ای داشته است و به پا نگاه داشتن سازمان با وجود همه محدودیت‌هایی که داشته، نیاز به یک همت جهادی داشت که آقای ضرغامی از آن برخوردار بود.

من در زمان مدیریت ایشان دو سریال «دارا و ندار» و «معراجی‌ها» را با تلویزیون کار کردم و پی بردم که آقای ضرغامی مخاطب‌شناس خوبی هستند. ایشان باوجود همه سختی‌هایی که کار رسانه دارد و توقعاتی که همه افراد و نهادها از سازمان صدا و سیما دارند، با تکیه بر نوع نگاه هیاتی و مذهبی که به تعظیم شعائر دارند، کارهای ویژه‌ای در زمان مسئولیت خود انجام دادند.

خاطره جالبی هم از آقای ضرغامی دارم؛ یادم می‌آید ساعت 6 صبح فردایی که «اخراجی‌ها» در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمده بود، ایشان به من زنگ زد و از فیلم تعریف و تمجید کرد. ایشان در زمان مدیریت خودش حداقل پشت فیلم‌های من ایستاد؛ آن هم در شرایطی که دیگران یک جو منفی نسبت به کارهای من به وجود آورده بودند. البته این باعث نمی‌شد نظر شخصی‌اش را درباره یک فیلم نگوید. آقای ضرغامی همان‌طور که پای «اخراجی‌ها» ایستاد و گفت استقبال مردم از فیلم‌ها به قبل و بعد از «اخراجی‌ها» تقسیم می‌شود، اما این حمایت را از «رسوایی» انجام نداد، ولی بعد از دیدن فیلم بشدت متاثر شده بود و گفت این بهترین فیلمی است که درخصوص روحانیت ساخته شده است.

درواقع یکی از محاسن او این بود که نظر شخصی‌اش را در موضع مدیریتی‌اش دخالت نمی‌داد و اعمال نمی‌کرد. هر چند به هر دلیل موقع اکران «رسوایی» حمایت ویژه‌ای از این فیلم نکرد، اما نظر شخصی خودش برای من بسیار مفید و ارزشمند بود.

مسعود ده‌نمکی ‌/‌ کارگردان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

مردم را متهم نکنیم!

مردم را متهم نکنیم!

همه ما باید پروتکل‌هایی را که توسط مقامات مسوول گفته شده است، رعایت کنیم. اما برخی مسائل مربوط به این قضایا نمی‌شود، یعنی باید برنامه‌ریزی‌هایی شود که جلوی گسترش این بیماری را بگیرد که یکی از آنها، برنامه‌ریزی دقیق مسوولان برای واکسیناسیون عمومی مردم است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر