jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۳۵۲۱۶ ۱۴ آبان ۱۳۹۳  |  ۲۱:۱۱

نماینده شهرضا در مجلس:

اسیدپاش در یک قدمی دستگیری است

۲

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس بررسی های به عمل آمده، عامل حادثه اسیدپاشی در اصفهان تنها یک نفر و در یک قدمی دستگیری است.

اسیدپاش در یک قدمی دستگیری است

پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت روز چهارشنبه به نقل از عوض حیدرپور شهرضایی ، افزود: گزارش سفر هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به اصفهان برای بررسی حادثه اسیدپاشی تهیه شده و این گزارش در نشست روز یکشنبه (18 آبان) این کمیسیون، قرائت و محورهای آن بررسی می شود.

عضو هیات اعزامی به اصفهان برای بررسی حادثه اسیدپاشی اصفهان، در تشریح مفاد و محورهای این گزارش، افزود: تیم تحقیقاتی مجلس شورای اسلامی پس از دستور ویژه رییس مجلس در دو نوبت در منطقه حضور یافت و گزارش کامل و جامعی را از دستگاه های مربوطه اخذ کرد.

وی با بیان اینکه حادثه اخیر اسیدپاشی در شهر اصفهان صرفا منطقه ای و استانی بوده است، افزود: بر اساس برداشت اولیه عامل بروز این حادثه تنها یک نفر بوده و ادعای سازمان یافته بودن این حوادث اشتباه است.

حیدرپور شهرضایی ادامه داد: طبق تحقیقات به عمل آمده دو فرضیه درباره عامل حادثه اسیدپاشی مطرح شده، نخست اینکه این فرد یک بیمار روانی است و دوم اینکه با هوشیاری و علم به جرم این اقدامات را انجام داده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، از پیشرفت روند بررسی پرونده حادثه اسیدپاشی در اصفهان خبر داد و گفت: سرنخ های بسیار خوبی از سوی دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی به دست آمده و برداشت ما از این مدارک و شواهد این است که فرد خاطی به زودی و به راحتی دستگیر شود.

وی با اشاره به وضعیت کنونی فضای عمومی اصفهان، افزود: خوشبختانه فضای عمومی شهر بسیار مطلوب و شرایط به حالت عادی بازگشته است.

عضو هیات اعزامی به اصفهان برای بررسی حادثه اسیدپاشی، ادامه داد: بر اساس نظرهیات اعزامی به اصفهان باید یک سری اقدامات حفاظتی و انتظامی در کشور انجام شود که تحقق این موضوع نیازمند اصلاح قانون مجرمان اسید پاشی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ف.ح
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۵
حدس و گمان تا كی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بعد از این همه مدت اینم شد جواب ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
{ حیدرپور شهرضایی ادامه داد: طبق تحقیقات به عمل آمده دو فرضیه درباره عامل حادثه اسیدپاشی مطرح شده، نخست اینكه این فرد یك بیمار روانی است و دوم اینكه با هوشیاری و علم به جرم این اقدامات را انجام داده است.}
۰
۰
م
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۵
جوونی و سلامتی اون دخترای بدبخت تباه شد. شما هنوز از سرنخ حرف میزنید؟!
دستگیرم بشه بازم این فرد جنایتكار آخرین فرد خاطی جامعه نیست.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر