jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۳۲۲۳۵ ۰۵ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۷:۱۶

استاندار اصفهان گفت: تاکنون 10 فرد مظنون در رابطه با حوادث اسیدپاشی استان دستگیر شده اند که پلیس درحال بازجویی از آنهاست.

10 مظنون اسیدپاشی دستگیر شدند

رسول زرگرپور روز دوشنبه در نشستی خبری با اشاره به اینکه شایعات زیادی درباره اسیدپاشی اصفهان منتشر شده، افزود: شکی نیست که این شایعات از سوی دشمنان نظام با هدف برهم زدن امنیت و آسایش مردم سازماندهی و مطرح شده، لذا دستگاه امنیتی و قضایی استان بشدت با شایعه سازی، شایعه پراکنی و جو سازی ها برخورد خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه آخرین مورد اسیدپاشی در 23 مهر ماه گذشته روی داد، تصریح کرد: نیروهای انتظامی و امنیتی بخوبی توانسته اند آسایش و امنیت مردم اصفهان را تامین کنند.

زرگرپور اظهار کرد: دراین رابطه یک قرارگاه عملیاتی برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان این جنایت در نیروی انتظامی و ستادی نیز در دادگستری استان اصفهان برای پیگیری مسائل حقوقی این پرونده، تشکیل و فعال شده است.

وی، اسیدپاشی ها در اصفهان را بی ارتباط با مسئله حجاب دانست و گفت: پدر یکی از بانوان مجروح حادثه اسیدپاشی به مدت 40 ماه سابقه حضور در جبهه دارد و برادر وی نیز جانباز می باشد و این فرد از خانواده بسیار متدینی است.

زرگرپور افزود: در عیادتی که از وی داشتیم، خانواده وی عنوان کردند ما بیش از آنکه ناراحت وضعیت فرزند خود باشیم، از اینکه این موضوع را به بدحجابی وی نسبت داده اند ناراحتیم، زیرا وی محجبه است.

پس از اتفاقات اسیدپاشی در اصفهان طی پنج روز گذشته، دشمنان نظام و انقلاب در فضای مجازی مردم را به اعتصاب و تجمع ترغیب کردند اما مردم اصفهان با بی توجهی به این پیام ها، پاسخ مناسب و قاطعی به جوسازی های ضد انقلاب و طراحان این توطئه ها دادند.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه از 15 شهریور تا 23 مهر چهار مورد اسید پاشی در اصفهان گزارش شده، تصریح کرد: دو مجروح این حوادث در بیمارستان بستری و دو مصدوم دیگر نیز بصورت سراپایی درمان شدند.

وی به میزان سوختگی مجروحان اسیدپاشی اصفهان اشاره کرد و گفت: براساس اعلام منابع بیمارستانی، مورد آخر این اتفاق که در اصفهان بستری می باشد، خانمی به نام ' ا ' است که 12 درصد دچار سوختگی شده، اما خانم 'ج ' دیگر مصدوم این حادثه که درتهران بستری است بین 20 تا 26 درصد سوختگی دارد.

استاندار اصفهان توضیح داد: دو نفر دیگر که بصورت سراپایی درمان شده اند دچار سوختگی سطحی شده بودند که یکی از آنها نیز اعلام نکرده اسیدپاشی در کجا اتفاق افتاده است.

زرگرپور درعین حال تاکید کرد: نظام ما براساس قوانین اسلام و انسانیت پایه ریزی شده و حتی بروز یک مورد از اسیدپاشی عمدی در کشور به ویژه اصفهان درد آور است و قابل پذیرش نیست.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شادی‌های کوچک بزرگ

شادی‌های کوچک بزرگ

حیاط خانه ما 20قدم پهنا داشت و 30قدم درازا. با یک باغچه که بزرگ‌ترین درخت یاس دنیا را داشت و سبد بسکتبالی که خیلی بلندتر از استانداردهای فیبا بود و یک دوچرخه آبی و قرمز که به دیوار تکیه کرده بود.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر