jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۸۷۷۱   ۲۷ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

تصمیم‌گیری برای سن شروع ورزش باید آگاهانه باشد. اگر کودک شما می‌خواهد به وزنه‌برداری برود باید شرایطش را به‌طور جدی از نظر بیومکانیکی و فیزیولوژیکی بررسی کنید. باید توجه داشته باشید ویژگی‌های درونی برای وزنه‌برداری اهمیت دارد. بهترین موقع برای شروع این ورزش 12 ـ 10 سالگی است .

شروع تمرینات تکنیکی در زمانی که قدرت، سرعت و هماهنگی خوب نیست، توصیه نمی‌شود. به همین دلیل نباید قبل از دوازده سالگی به تمرینات تکنیکی رو آورد.

بحث دیگر، سازگاری استخوان‌ها و مفاصل با اضافه‌بار و حجم زیاد تمرین است که زمینه‌ساز افزایش آسیب‌هاست بنابراین تمرینات اختصاصی قبل از پانزده سالگی توصیه نمی‌شود.

بهترین روش برای شروع فعالیت‌های ورزشی، فعالیت‌های هوازی در سنین پایه است.

به‌طور کلی مرحله انتخاب از 12-10 سالگی است و از پانزده سالگی تمرینات اختصاصی و رقابت بین بچه‌ها شروع می‌شود. برخی کشورها استفاده از طرح سه مرحله‌ای استعدادیابی دارند به این ترتیب که در 10 -8، 12-10 سالگی و 14-12 سالگی استعدادیابی می‌کنند.

11-6 سالگی براساس الگوی استعدادیابی در ورزش ایران پیشنهاد شده است اما چون ورزش در این مقطع که همزمان با دوره دبستان است، تدریس نمی‌شود بنابراین در این الگو مسئولان فقط به‌دنبال شناسایی و کنار گذاشتن کودکانی هستند که برای فعالیت‌های ورزشی مناسب نیستند.

پسرانی با موقعیت‌های بلوغی مناسب‌تر، عملکرد بهتری به نسبت افرادی با بلوغ دیررس دارند. در برخی فعالیت‌های ورزشی دخترانی که دیررس ترند، عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهند. پسرانی که معمولا دیررسند از نظر اندازه و قدرت بدنی برای حضور در بیشتر ورزش‌ها توانمند نیستند. دخترانی که بلوغ زودرس دارند ممکن است در راه موفقیت در اجرای ورزش محدود شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر