jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۱۷۷۶۴   ۲۵ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۶:۰۰

سال‌ها پیش یک زن جوان سعودی که در مقابل دادگاه به همراه مادرش منتظر تاکسی بودند تا آنها را به خانه برساند، هرگز فکر نمی‌کرد که این راننده تاکسی مسیر زندگی‌ اش را عوض کند.

18 سال زندگی با شوهر جعلی

ام مشعری، 18 سال پیش همراه مادرش سوار یک تاکسی شد که راننده آن جوانی خوش سیما، خوش صحبت و مودب بود و در طول مسیر، سفره دلش را برای این مادر و دختر باز می‌کند و می‌گوید در کمال ناامیدی به دنبال یافتن یک همسر مناسب است. مادر دختر که جذب شخصیت راننده تاکسی شده بود بلادرنگ دخترش را برای همسری به این مرد پیشنهاد می‌کند. راننده جوان که گویا آماده این پیشنهاد بود، با تشکر از پیشنهاد باارزش مادر با آن موافقت کرد و مادر «ام» نیز از او دعوت کرد تا فردا به منزل آنها برود.

«ام» می‌گوید: این مرد جوان فردای آن روز همراه با دو شاهد مرد و مسن به خانه ما آمد و در حضور آنها به عقد هم درآمدیم. از آنجا که در خانه ما مردی زندگی نمی‌کرد، مادرم از او خواست که در خانه ما زندگی کند و او نیز پذیرفت.

مشعری افزود: با گذشت دو سال از ازدواجمان نخستین دخترم متولد شد. همسرم، دخترم را به بیمارستان برد و با نام خانوادگی خود برایش شناسنامه گرفت. سال‌ها گذشت و مادرم از دنیا رفت. ما در آن زمان صاحب سه فرزند پسر نیز شده بودیم که همگی با نام خانوادگی همسرم شناسنامه گرفتند. همه چیز خوب پیش می‌رفت که ناگهان یک خبر زندگی ما را ویران کرد.

این زن گفت: یک روز مردی در خانه ما را زد و وقتی از وی خواستم خودش را معرفی کند، وی گفت: من به تازگی متوجه شدم که دختر شما با شماره ملی من به جای شماره ملی همسرتان خود را ثبت نام کرده است و در واقع الان دختر من محسوب می‌شود.

وی گفت: این خبر به حدی تکان دهنده بود که نمی‌دانستم به آن مرد یا همان همسرم چه باید بگویم اما در نهایت با همسرم تماس گرفتم و درباره تهمت‌های این مرد با وی صحبت کردم و همسرم بالاخره اعتراف کرد که شهروندی سعودی نیست بلکه یک خارجی است که به طور غیرقانونی و با هویت جعلی در عربستان زندگی می‌کند. او از من خواست دیگر با او تماس نگیرم و از آن روز تاکنون از زندگی من به طور کامل محو شده و هیچ خبری از او ندارم.

ام مشعری گفت: پس از 18 سال زندگی عاشقانه متوجه شدم که همسرم با یک هویت جعلی با من ازدواج کرده و با همان کارت ملی برای فرزندانم شناسنامه گرفته است.

این مسئله مشعری و فرزندانش را دچار مشکلات عدیده‌ای کرد به خصوص اینکه مسئولان مدرسه بارها از فرزندانش خواسته‌اند که پدرشان را به مدرسه بیاورند.

وی گفت: تاکنون به ادارات و سازمان‌های مختلف دولتی رفته‌ام اما هیچ‌کس هیچ کاری برایم نکرده و نمی‌کند.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر