jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۱۲۷۶۹   ۱۲ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۷:۵۴

چهار سارق زورگیر که با تعقیب مرد طلافروش و حمله به وی هشت کیلو طلای او را سرقت کرده بودند، روز گذشته از سوی ماموران پلیس آگاهی تهران دستگیر شدند.

دستگیری سارقان 8 کیلو طلا

به گزارش جام‌جم، روز‌های پایانی اردیبهشت امسال مرد طلافروشی با خرید هشت کیلو طلا از بازار بزرگ تهران قصد عزیمت به اصفهان را داشت که در حوالی میدان منیریه تهران چهار سارق زورگیر او را مورد ضرب و جرح قرار دادند و با سرقت طلاهای او متواری شدند.

در پی این حادثه، طلافروش اصفهانی که بشدت زخمی شده بود سکته قلبی کرد و به بیمارستان انتقال یافت.

با گزارش موضوع به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 و حضور ماموران در محل پرونده این سرقت با دستور بازپرس هاشمیان در شعبه 11 دادسرای ناحیه 34 برای تحقیق و شناسایی سارقان به اداره 18 پلیس آگاهی تهران ارسال شد.

با شروع تحقیقات ماموران با حضوردر محل و بررسی دوربین‌های شهری دو نفر از سارقان را شناسایی کردند و معلوم شد، مرد طلافروش از زمان خارج شدن از بازار از سوی سارقان تعقیب می‌شده و شاگرد مغازه‌ای که از آنجا طلا خریداری شده بود با سارقان همدست است.

با به دست آمدن این اطلاعات، ماموران این متهم را دستگیر کردند و او اعتراف کرد، از مدتی پیش نقشه سرقت از طلا فروش اصفهانی را طراحی کرده و مشخصات وی را در اختیار همدستانش قرار داده است.

با اعتراف متهم تیم‌های ضربت پلیس آگاهی تهران در یک عملیات همزمان روز گذشته چهار عضو این باند را دستگیر کردند و در تحقیق از آنها معلوم شد، سرکرده باند با سرقت هشت کیلو طلا به همدستانش گفته فقط یک کیلو طلا سرقت کرده و در مرحله بعد وی طلا​هارا تبدیل به شمش و سپس آنها را با سکه‌های طلا عوض کرده است تا ردی از طلا‌های دزدی نماند و با پول‌های سرقتی، خانه و خودرو خریده بود که تمامی اموال وی توقیف شد.

با اعتراف سارقان، ماموران در مرحله بعد چهار خریدار اموال مسروقه را نیز بازداشت کردند و متهمان با دستور بازپرس هاشمیان با قرار قانونی در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند تا در ارتباط با دیگر سرقت‌های آنها تحقیق شود.

بر اساس آخرین خبر‌ها مرد طلافروش نیز در شرایط خوب جسمی به سر می‌برد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر