« بهتر است داشته هایمان را براحتی به دست حاشیه ها نسپاریم»

واکنش وزیر بهداشت در باره پیوند کلیه ایرانی ها به خارجی ها

رئیس اداره پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت درباره خبری که روز گذشته درباره خرید کلیه ایرانی‌ها از سوی دو تبعه بیمار عربستانی منتشر شد، گفت: شعبه انجمن حمایت از بیماران کلیوی در یکی از شهرستان‌ها، مجوز پیوند از دهنده ایرانی را به این دو بیمار داده است. البته به محض مشخص شدن این جریان، وزارت اطلاعات وارد عمل شده و اکنون کل گروه دلالی این موضوع دستگیر شده‌اند.
کد خبر: ۶۹۸۲۰۳

کتایون نجفی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا افزود: این دو بیمار عربستانی با شناسنامه جعلی ایرانی از انجمن حمایت از بیماران کلیوی مجوز گرفته‌اند. بنابراین مساله اصلی در این موضوع بی‌دقتی افرادی است که متوجه این موضوع نشده‌اند و به همین دلیل، انجمن باید تمهیداتی را در زمینه تشخیص شناسنامه جعلی از غیرجعلی اتخاذ کند.

وی یادآور شد: پیوند اتباع خارجی از هر کشوری به شرط آن‌که از دهنده هم تبعه کلیه بگیرد، در ایران مجاز است. قانون این موضوع نیز از سال 1387 تصویب شده است. بنابراین پیوند کلیه دو تبعه بیگانه در ایران مجاز است، اما این به معنای آن نیست که «کلیه» ایرانی برای آنها استفاده شده است؛ زیرا این موضوع کاملا غیرمجاز است. طبق قانون پیوند از اتباع ایرانی به اتباع خارجی یا برعکس، غیرقانونی است و بشدت با آن برخورد می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها