jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۸۷۵۰۳   ۰۲ تير ۱۳۹۳  |  ۱۵:۰۹

طبق آخرین آمار رسمی چین طی هفته گذشته دست‌کم 26 نفر در این کشور بر اثر توفان و رگبار شدید جان باختند.

رگبار، زندگی چینی‌ها را مختل کرد

وزارت امور داخلی چین اعلام کرد: رگبار شدید و سیل‌آسا زندگی حدود پنج میلیون نفر را در استان‌های «فوجیان»، «جیانگشی»، «هوبئی»، «هونان» و «سیچوآن» مختل کرده و موجب آوارگی 337 هزار نفر شده است. همچنین 115 هزار نفر به امکانات اولیه زندگی نیاز فوری دارند.

رگبار ویرانگر موجب تخریب کامل بیش از 8700 خانه و خسارت دیدن 66 هزار خانه دیگر شده و به 42 هزار و 200 هکتار زمین زراعی زیر کشت نیز آسیب وارد کرده است. بر اثر وقوع این حادثه طبیعی تاکنون کشته شدن 26 نفر تایید شده و سه نفر دیگر نیز مفقود شده‌اند.

بارندگی‌ سیل‌آسا و وزش تند باد همچنین موجب رانش زمین و جاری شدن سیل در استان «ژجیانگ» چین شده و نیروهای امداد و نجات در حال کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان هستند.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر