jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۶۸۷۲۳۸   ۰۲ تير ۱۳۹۳  |  ۱۱:۳۲

در ورزشگاه «بلوهوریزنته» چه گذشت؟

اشک و آه و لبخند

ورزشگاه بلوهوریزنته و هزاران ایرانی عاشقی که 90 دقیقه برای موفقیت تیم ملی فریاد کشیدند و به سبک برزیلی‌ها برای هواداران آلبی سلسته کری خواندند، در نهایت با اشک و آه و لبخند ورزشگاه را ترک کردند.

اشک و آه و لبخند

تماشای بازی به یادماندنی و تاریخی ایران و آرژانتین از روی سکوهای ورزشگاه، حال و هوای خاصی داشت که شاید نتوان تمام و کمال روی کاغذ پیاده کرد. انتظارها به پایان رسید و مردان پارس برای تقابل با مسی و هم‌تیمی‌هایش وارد چمن سبز مینیرو شدند که پذیرای دومین بازی مرحله گروهی دو تیم در جام بیستم بود.

تماشاگران ایرانی اگرچه تعدادشان قابل قیاس با آبی و سفیدهای آرژانتینی نبود، اما بیش از حد توان مایه گذاشتند و فریاد کشیدند تا حامی خوبی برای مردان پارس باشند و همین اتفاق هم افتاد چراکه در اکثر دقایق بازی جو ورزشگاه کاملا به نفع ایران بود و صدای تشویق ایران و هلهله و شادی ایرانی‌ها، تماشاگران آرژانتینی را به سکوتی محض فرو برد. نمایش خوب تیم ملی مقابل آرژانتین، بهترین انگیزه و انرژی برای تماشاگران بود تا از تشویق و هیاهو خسته نشوند و یکصدا نام ایران را فریاد بزنند؛ فریادهایی که از سر شوق و غرور بود و لبخند رضایت را بر لب همه ایرانی‌های حاضر در ورزشگاه نشانده بود.

نمایش خیره‌کننده ایران تا جایی پیش رفت که رفته‌رفته صدای آه و افسوس ایرانی‌ها را بابت موقعیت‌های گلزنی از دست رفته می‌شد شنید؛ موقعیت‌هایی که در نیمه دوم مسابقه بارها تکرار شد و تماشاگران ایرانی را کاملا به وجد آورد؛ تماشاگرانی که بابت بازی درخشان تیم ملی سر از پا نمی‌شناختند و برای تشویق بازیکنان مدام فریاد می‌کشیدند؛ فریادهایی از سر غرور آریایی که به واسطه نمایش تحسین برانگیز تیم ملی مقابل آرژانتین تحریک شده بود و ایرانی‌های حاضر در ورزشگاه مینیرو را به اوج میهن پرستی رسانده بود.

همه چیز تا دقیقه 90 بازی خوب و شیرین پیش می‌رفت و تدارک برای برپایی جشن‌های خیابانی در بلوهوریزنته و اطراف ورزشگاه دیده شده بود، اما وقت‌های اضافی بازی حکایت دیگری داشت که شاید غیر‌قابل پیش‌بینی بود. فرار مکار‌انه لیونل مسی و ضربه پای چپ استادانه‌اش به کنج دروازه حقیقی، این‌بار آه و حسرت تماشاگران ایرانی را با طعمی به مراتب تلخ‌تر بر سر زبان‌ها انداخت؛ حسرتی که در یک پلک‌زدن، چشم‌ها را اشک‌آلود کرد و در غمی لحظه‌ای فرو برد، اما حلاوت و شیرینی نمایش درخشان ایران آنقدر زیاد بود که بر این تلخی مقطعی چیره شود و تماشاگران ایرانی با خنده و شادمانی و همان حسرت و آه لذت‌بخش مربوط به عدم گلزنی و شکست ندادن آرژانتین ورزشگاه را ترک کنند.

امین آرمانی ‌/ ‌برزیل

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

امیر حاج‌رضایی کارشناس فوتبال درباره دربی اخیر پایتخت یادداشتی را در اختیار روزنامه جام جم قرار داده و این مسابقه را تجزیه و تحلیل کرده است. یادداشت این کارشناس را در ادامه بخوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر