jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۶۸۵۳۹۷   ۲۸ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۱:۴۰

یادداشتی از محمد طلایی مربی تیم ملی کشتی آزاد ایران

مسی، سوریان آرژانتینی‌ها

محمد طلایی مربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان از دیدار حساس تیم ملی کشورمان مقابل آرژرانتین می نویسد.

مسی، سوریان آرژانتینی‌ها

رویارویی با آرژانتین مجال بسیار خوبی برای فوتبال ماست تا شایستگی‌هایش را به رخ دنیا بکشد. تقابل با چنین تیم‌هایی این مزیت را دارد که توجه اغلب رسانه‌ها و کارشناسان را به خود معطوف کند. شنبه شب ما می‌توانیم با استفاده از همین فرصت خودمان را نشان دهیم.

بدیهی است آرژانتین حریف بسیار دشواری محسوب می‌شود، اما همواره برای مطرح‌شدن باید بدون واهمه از نام حریف وارد زمین شده و بهترین نمایش ممکن را نشان داد. فراموش نکنیم ارائه یک بازی خوب برابر یک رقیب ماندگار همواره در اذهان باقی خواهد ماند و بازی با آرژانتین فرصتی برای ماندگار شدن فوتبال ایران در جام جهانی 2014 است.

به لحاظ فنی نمی‌توانیم در رابطه با بازی حرفی بزنیم و این مهم را باید به عهده کارشناسان فوتبال گذاشت، اما به عنوان کسی که بارها فضای عالی‌ترین سطح مسابقات جهانی و المپیک را تجربه کرده‌ام، معتقدم تیم ملی باید به لحاظ روانی کاملا مهیای این بازی شود. اگر خودمان را قبل از بازی نبازیم، قطعا می‌توانیم عملکرد خوبی برابر آرژانتینی‌ها داشته باشیم. شخصا امیدوارم تیم ملی شنبه شب یکی از بهترین بازی‌های تاریخ خود را ارائه کند و باعث شادی مردم شود. به هر حال می‌توانم تصور کنم چقدر ملی پوشان‌مان برای رسیدن به این مرحله دشواری کشیده‌اند و امیدوارم متحمل شدن این سختی‌ها در نهایت با اتفاق خوبی برای همه مردم توام شود. بدون شک رویارویی لیونل مسی با تیم ملی ایران برای همه ما جذاب است؛ جدال یکی از بهترین‌های ورزش جهان مقابل تیم ملی ایران. مسی قطعا یک استثناست. شاید بتوانیم او را حمید سوریان آرژانتینی‌ها بنامیم. امیدوارم شاگردان کارلوس کرش، شنبه‌شب بتوانند از عهده مهار او برآیند.

محمد طلایی ‌/‌ قهرمان اسبق کشتی جهان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها