jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۸۳۰۵۵   ۲۱ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۲:۰۱

شبکه‌های رادیویی در روز میلاد امام زمان(عج) با تولید و پخش برنامه‌های متنوع در قالب مشاعره، نمایش و برنامه‌های گفت‌وگومحور به بررسی ابعاد مختلف شخصیتی حضرت مهدی موعود(عج) می‌پردازند.

بر این اساس شبکه‌های رادیویی 347 برنامه در قالب 128عنوان و 9839 دقیقه تولید کردند تا ضمن ایجاد فضایی بانشاط و مفرح، زمینه‌های لازم را برای آشنایی مخاطبان با ابعاد مختلف شخصیتی و کرامات این امام بزرگوار فراهم کنند.

ترویج فرهنگ مهدوی و انتظار موعود همراه با فضایی شاد و معنوی، تقویت و توسعه فرهنگ انتظار در مخاطب، بررسی اشعار آیینی درخصوص امام زمان(عج)، پخش گزیده‌ای از سخنان بزرگان درخصوص ویژگی‌های امام زمان(عج) و فراهم کردن شرایط ظهور ایشان، نقش منتظران در عصر غیبت، آماده‌سازی جامعه برای ظهور حضرت و وظیفه منتظران برای اشاعه فرهنگ مهدوی، آسیب‌شناسی جوامع در عصرغیبت، پاسخ به شبهات گوناگون درباره مهدویت و آخرالزمان و... از مهم‌ترین موضوعات برنامه‌های رادیو در روز میلاد حضرت مهدی(عج) است.

رادیو ایران برنامه‌های شب مبارک، در یکدانه، مولود موعود و چشم به راه را ساعت‌های 12 و 30 دقیقه بامداد، 11 و 30 دقیقه، 15 و 22 و 35 دقیقه پخش می‌کند. این برنامه‌ها سعی دارند جامعه مهدوی و ویژگی‌های آن را معرفی کنند. رادیو تهران هم برنامه‌های گام‌های انتظار و آب و تاب را ساعت 9، 22 و 45 دقیقه و 21 پخش خواهد کرد و در این برنامه‌ها زمینه‌های ظهور بررسی می‌شود. برنامه‌های خورشید پنهان، روزگار رهایی و گل نرگس هم از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

رادیو جوان هم برنامه‌های و قاف حرف آخر عشق است، به امید دیدار، ریحان، یک سبد ترانه و کمی دیرتر را آماده کرده که به ابعاد مختلف غیبت می‌پردازد. رادیو سلامت هم برنامه‌های بفرمایید سیب، کوچه سلامت پلاک 102، تا بیکران و نقطه سر خط را برای این روز در نظر گرفته است.

برنامه‌های صبح امید، عصر روح‌الله، او خواهد آمد، در انتظار صبح، حدیث آفتاب و ترنم هم از رادیو معارف پخش می‌شود. رادیو ورزش هم برنامه‌های رسم خوبان، آدینه روز عاشقی، نغمه‌ها و روز هفتم را برای نیمه شعبان در نظر گرفته است. برنامه‌های عطر انتظار، اختتامیه طرح هزاران ختم قرآن، صبح امید و سخنرانی از رادیو قرآن، جمعه سلام، فصل ترانه و میلاد منجی از رادیو فصلی، میلاد اقاقی، صبح امید، صدای دانشجو و به افق ماه از رادیو دانش، غیبت حکمت، چشم به راه، دیباچه و پیک دانایی از رادیو کتاب، برنامه موعودشناسی، راه زندگی و نشانی آفتاب از صدای آشنا پخش می‌شود.

رادیو اقتصاد هم برنامه‌های عصر انتظار، تا ملکوت و اقتصاد تعطیل نیست، رادیو نمایش برنامه‌های رهگذر با شمام و زیر گنبد کبود، رادیو گفت‌وگو برنامه‌های ردپای آفتاب و تا ظهور، رادیو خانواده برنامه‌های چشم به راه، دوست من کتاب و خانه امن جامعه امن را تدارک دیده‌اند.

حامد بهداد مهمان رادیو تهران

حامد بهداد، بازیگر سینما و منوچهر اسماعیلی، دوبلور به مناسبت نیمه شعبان روز جمعه از ساعت 16 تا 19 مهمان برنامه «آوای امواج» رادیو تهران هستند.

برنامه آوای امواج که کاری از گروه ورزش و سلامت رادیو تهران است، این هفته به مناسبت میلاد حضرت قائم(عج) میزبان حامد بهداد و منوچهر اسماعیلی، دوبلور است. دانستنی‌ها، اطلاعات طنز و علمی و مطالبی درخصوص امام زمان(عج) از دیگر بخش‌های برنامه آوای امواج است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر