jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۷۸۴۵۷   ۰۷ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۹:۳۲

با کاروان صلح / 24

مساله سوریه به ما چه؟!

از شهر حمص داشتیم به سمت دمشق می‌رفتیم. در آخرین لحظات دوباره همان روحانی شیعی مقیم حمص به کنارم آمد و گفت این همه مسیحی و کشیش اینجا چه می‌کند؟ مواظب مسیحیان باشید. دارند کار تبلیغی می‌کنند. اصلا شما چرا اجازه می‌دهید در هر مجلسی اول مسیحیان صحبت کنند ؟ آیا اینجا سرزمین مسلمانان نیست؟ آیا اینها در اروپا این اجازه را به ما می‌دهند؟ چیزی نگفتم، شاید هم حق با آن روحانی شیعی بود، اما دوست داشتم به شیخ بگویم من یکی فعلا نگران مسیحی‌ها نیستم، فعلا ما هرچه می‌کشیم از دست همین مسلمانان است. می‌خواستم بگویم:از مسلمان بترس، شیخ علی!

بعد یاد این بیت شعر از خودم افتادم که:

کافر از کافر گذشت و گبر یار گبر شد

کاش می‌شد تا مسلمان از مسلمان بگذرد

به هر حال شک ندارم که پشت این قضایا صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها هستند و نقشه‌ها را آنها می‌کشند، اما کارد و خنجر و سرهای بریده در دست مسلمانان است. بعد رفتم به ظهر عاشورا، به سنان و شمر و ابن سعدها و به چچنی‌های امروز که چه راحت با شعبده فتواهای علمای آل سعود دژخیم شدند و سر مظلومان را امروز هم بر نیزه می‌کنند. فتواهای کشت‌وکشتار را مسلمانان دو آتشه و چند آتشه در ماهواره‌هایی می‌دهند که با پول شیوخ شکم گنده عربستان و کویت اداره می‌شود. حتی در بین شیعیان خودمان نیز شبه تکفیری‌ها کم نیستند که از ماهواره هایشان بر طبل نفاق می‌کوبند، اما کمربندهای انفجاری انحصاری فتوای مولاناهای وهابی سعودی است. دلم می‌خواست می‌توانستم به دیرالزور بروم و زورگویان مسلمانی را که سر در آخور نفت این ملت فقیر کرده بودند و نفت‌شان با حمایت آل سعود به کیسه گشاد برادر اردوغان می‌رود از نزدیک ببینم و سرشان فریاد بزنم که پیغمبر شما کیست؟ دلم می‌خواست سر عرعورهای وهابی فریاد بزنم که به دور بریزید این نمازها و این ریش‌ها و این فتواهایتان را. تصورش آسان نیست که صبحی فرزندان یک خانواده در خانه‌شان را باز کنند و سر بریده پدرشان را بر میله‌های محافظ حیاط ببینند. تصورش آسان نیست که سر دو جوان شیعه را ببرند و در قابلمه‌ای بپزند و زیرش آتش روشن کنند و عکس را در فضای اینترنت رها کنند. اینها فرزندان ابن سعد و شمر بن ذی الجوشن‌اند که آمده‌اند نه تنها انتقام دین محمد(ص) و علی(ع) و حسین (ع) و... بلکه انتقام مختار ثقفی و انتقام اسلام ناب محمدی امام خمینی (ره) را یکجا بگیرند.

رضا امیرخانی که در گروه صلح با ما بود، برایمان تعریف می‌کرد که به دعوت یک ناشر روسی برای چاپ ترجمه روسی کتابم به مسکو رفته بودم. در آنجا یک روزنامه مشهوری که حتی گرایشی به غرب هم داشت با من مصاحبه کرد و خبرنگار از من پرسید: ما می‌دانیم که بعد از سوریه نوبت شما ایرانی‌هاست و بعد از شما هم نوبت ماست که به ما حمله کنند. رضا می‌گفت آن خبرنگار روسی مثل یک شطرنج باز حرفه‌ای دو سه حرکت بعدی را درست تشخیص داده بود و من نمی‌دانم چرا بعضی از منورالفکرهای ما همچنان در خواب خماری و خرگوشی به سر می‌برند و می‌گویند مساله سوریه به ما چه.

دکتر علیرضا قزوه / شاعر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر