Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
فرهنگی عمومی کد خبر: ۶۷۵۷۷۴ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۹:۴۰

فیلم مستند جان مرجان از تولیدات شبکه یک سیما منتخب ششمین اجلاس کمیته حافظه جهانی - منطقه آسیا پاسیفیک یونسکو در گوانجوی چین شد و گواهی ثبت منطقه ای را دریافت کرد.

«جان مرجان» برگزیده یونسکو شد

به گزارش روابط عمومی شبکه یک سیما، این مستند مربوط به حیات وحش و چرخه های حیاتی دریای عمان و خلیج فارس با محوریت تپه های مرجانی و گونه های گیاهی و جانوری این منطقه (خاورمیانه) است که در گروه مستند شبکه یک ساخته شده است.

در ششمین اجلاس کمیته حافظه جهانی- منطقه آسیا پاسیفیک یونسکو که از 13 الی 15 مه 2014 (23 تا 25 اردیبهشت) در شهر گوانجوی چین برگزار شد، سه اثر دیگر از ایران نیز با نام های مجموعه اسناد کربلا وندیداد مسالک و ممالک برگزیده شدند.

جان مرجان تاکنون جوایز زیادی از جشنواره های متعدد داخلی و خارجی کسب کرده است که می توان به سیمرغ بلورین بهترین مستند جشنواره فیلم فجر، جایزه ویژه هیات داوران جشنواره پاریس و همچنین جایزه فیلم اول بخش آسیا و اقیانوسیه جشنواره ژاپن اشاره کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

ولایت فقیه در عصر غیبت

چگونه می توانید ثابت کنید که «ولی فقیه»، نایب و جانشین امام زمان (عج)، رهبر و ولی جامعه اسلامی است؟ وقتی که آن حضرت در غیبت طولانی مدت به سر می برد، چه نیازی به نایب و نماینده دارد؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
پیشخوان بیشتر