jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۶۵۵۳۱   ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۲

برخی مشاغل ده‌ها برابر فوتبالیست‌ها درآمد دارند

کفاشیان:میلیارد دیگر پول نیست

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: برخی مشاغل در کشور هستند که ده‌ها برابر فوتبالیست‌ها درآمد دارند.

کفاشیان:میلیارد دیگر پول نیست

علی کفاشیان در شروع نشست خبری‌اش بعد از امضای قرارداد اسپانسر محیطی بازی‌های لیگ برتر گفت: قدمی که امروز برداشته شد مربوط به شرکت ایران نوین نیست و ما هم طرف حساب این شرکت نیستیم. بلکه می خواهیم این سیر مثبت برای فوتبال ادامه داشته باشد تا بهتر بتوانیم به فوتبال خدمت کنیم.

وی ادامه داد: در این راه فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، شرکت ایران نوین و رسانه‌ها هم باید با یکدیگر همکاری کنند تا به هدفی که داریم برسیم. اگر شرکت ایران نوین در کارهایش در فوتبال موفق باشد و سود بهتری کند این سود به فوتبال برمی‌گردد و به نفع خود ماست.

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: بحث شفاف‌سازی امر بسیار خوبی است. ما سال گذشته هم این موضوع را انجام دادیم امسال هم این کار را کردیم اما حرف من این است که شفاف‌سازی باید در مورد سایر اقشار صورت بگیرد. اسم سایر مشاغل را نمی‌آورم. اما برخی شغل‌ها ده‌ها برابر فوتبالیست‌ها درآمد دارند. یک سری متخصص در جامعه پزشکان هستند که سالانه 30 میلیارد بالاتر از دستمزد فوتبالیست‌ها می‌گیرند.

وی ادامه داد: همچنین بازرگانان هم وجود دارند که درآمدشان آنقدر بالاست که نمی‌توانیم صفرهای آن را بشماریم. اگر بازیکن رقم بالا می‌گیرد نگاه کنید که برخی از آنها پیش از شروع فصل از کشورهای دیگر پیشنهادهای بالایی داشتند اما ما از آنها خواستیم در خاک وطن خود بمانند.

کفاشیان تصریح کرد: مثلا نکونام پیشنهاد 5 میلیاردی داشت و او قبول کرد که نصف آن را بگیرد و بماند اما همان را هم ندادند. آماری که از لیست قرارداد بازیکنان منتشر شده و میانگین پولی که ورزشکاران می‌گیرند بسیار پایین‌تر از هیأت مدیره یک بانک است. فوتبال حرفه‌ای در دنیا با رقم‌های بالایی روبروست. ما به این شفاف‌سازی ادامه خواهیم داد تا این ذهنیت را از بین مردم پاک کنیم و آنها را به سمت و سوی دیگری پیش ببریم.

کفاشیان افزود: در تلاش هستیم بتوانیم حق پخش تلویزیونی را به رقم واقعی خود برسانیم و به سمت حرفه‌ای شدن پیش ببریم و از سازمان لیگ هم تلاش می‌کند تا باشگاه‌ها را ازنظر کیفیت بهبود یابد.

به گزارش فارس، علی کفاشیان پس از پایان مراسم عقد قرارداد شرکت تبلیغات ایران نوین با سازمان لیگ در خصوص آخرین وضعیت بازیکنان سپاهان اظهار داشت: سپاهان برای بازی آخر لیگ قهرمانان آسیا به عربستان رفته و پس از آن بازیکنانش به مراحل بعدی اردو اضافه می‌شوند. در واقع بازیکنی خط نخورده و چون در همان ابتدا دو باشگاه با ما همکاری نکردند خواستیم در خصوص 4 باشگاه آسیایی لیگ برتر یکسان‌سازی کنیم.

وی در مورد شایعه اختلاف کی‌روش و نبی گفت: هیچ مشکلی بین این دو وجود ندارد و من آن را تکذیب می‌کنم.

کفاشیان در مورد آخرین شرایط وینگادا توضیح داد: مشکل ما به خاطر مسائل مالیاتی بود که در حال حل آن هستیم و امیدوارم که طی هفته جاری به کشورمان بیاید.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد انتشار لیست قرارداد بازیکنان و اینکه دیگر قرار نیست پول میلیاردی به آنها پرداخت شود، گفت: امیدوارم این لیست‌ها به صورت منطقی ارائه شود ضمن اینکه اگر بازیکنان پیشنهادهای خوب خارجی دارند، آنها را تشویق می‌کنیم تا به خارج از کشور بروند چون در کشورمان پول‌های کمتری پرداخت می‌شود البته دیگر میلیارد هم پولی نیست

کفاشیان در مورد اینکه کی‌روش گفته است از شرایط اردویی تیم ملی در آفریقای جنوبی ناراضی است، یادآور شد: اتفاقا دیشب صحبت کردیم و او اظهار رضایت کرد و به ما گفت همه چیز آرام است و اتفاقا چند بار هم تشکر کرد.

وی افزود: البته شاید نارضایتی او به خاطر مسائل فنی بوده باشد اما بازیکنانی را که می‌خواست با خودش برد و با اینکه ما از او خواستیم در تهران بماند قبول نکرد و به آفریقا رفت با این حال قرار است اردوی تیم ملی چند روز زودتر در آفریقای جنوبی به پایان برسد و تیم ملی برای ادامه کار به ایران بیاید.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود رحمان احمدی صبح امروز راهی آفریقای جنوبی شده است، گفت: باز هم می‌گویم کسی از اردو خط نخورده بود اما اگر احمدی هم به آفریقای جنوبی رفته شاید کار دیگری داشته و من از این موضوع بی‌اطلاع هستم.(فارس )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها