jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۴۶۰۸۸   ۲۶ بهمن ۱۳۹۲  |  ۰۹:۵۲

استقلال و پرسپولیس در آینده چه شکلی می شوند؟

سرخابی های آقای وزیر!

اینکه وزیر ورزش و جوانان پرسپولیس و استقلال را نشناسد و دایره محبوبیت این دو تیم را نداند سخنی است گزاف.

سرخابی های آقای وزیر!

به گزارش جام جم ورزشی ، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در مدت مسئولیت خود در این وزارتخانه بارها از مسایل درون سیستمی سرخابی ها یا اظهار بی اطلاعی کرده یا ابراز بی علاقگی. برخی این موضعگیری های وزیر را تغییرات در سطح مدیران باشگاه تلقی کرده اند که در حال حاضر با رفتن محمد رویانیان تحقق یافته اما هدف بعدی علی فتح الله زاده است که خودش گفته در پایان فصل از استقلال جدا می شود. محمود گودرزی معمولا در اظهارات خود درباره استقلال و پرسپولیس جنجال آفرین بوده چه او به عنوان وزیری که از دل دانشگاه آمده است بحث های سطحی و بدون پشتوانه علمی را نمی پذیرد. مثلا اولین دیدگاه های گودرزی در مورد خصوصی شدن و واگذاری سهام دو باشگاه بحث های متفاوتی را بوجود آورد اما بعد ها خیلی از منتقدان نظریه وزیر به صف موافقانش پیوستند و شرایط کنونی را برای واگذاری دو باشگاه مناسب ندانستند. گودرزی در شرایطی که وزارت ورزش و جوانان از هر گونه کمک مالی به تیم های استقلال و پرسپولیس منع شده است امیر رضا خادم را مسئول مطالعه و بررسی واگذاری سرخابی ها به بخش خصوصی کرده است تا ثابت کند برای دو باشگاه بدون بحث های سطحی رایج در بعد کلان اهمیت زیادی قائل است و می خواهد شان دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را رعایت کند. او به رغم توجه ویژه به موقعیت این تیم ها زمانی که برای تیم ملی دوومیدانی حرف می زد به درستی اعلام کرد نباید کل ورزش تحت تاثیر دو تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس قرار گیرد.شاید از نگاه هواداران این حرف ها زیاد جالب به نظر نرسد اما باور کلی ورزشکاران در ایران این است که بین ورزش ها تبعیض وجود داشته و بسیاری از ورزشکاران سایر رشته ها، فوتبال بویژه سرخابی ها را عامل این تبعیض می دانند بنابراین وزارت ورزش و جوانان برای از بین بردن این نوع نگاه باید وارد گود شده و با برنامه ریزی راهبردی و عملیاتی ، راهکارهای تازه پیشرفت ورزش در سطوح ملی را با رعایت نکات گفته شده ، بکارگیرد.اراده ای که هم اکنون برای آینده سرخابی ها در نزد مسئولان ورزش وجود دارد باید هواداران این تیم را امیدوار تر کند چون فقط با انتقال این دو باشگاه به بخش خصوصی با رعایت همه شان و بزرگی آنان است که می توان دو تیم محبوب ، به دور از استفاده های سیاسی و البته کاملا مردمی داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر