jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۴۴۵۲۴   ۲۰ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۵:۴۶
چه کسی در پرسپولیس درست می گوید ؟

حجت اله اکبرآبادی

در وانفسای بی پولی پرسپولیس و اعتصاب بازیکنان ، موضوع اصلی بر می گردد به میزان بدهی های باشگاه که از 5 میلیارد تا 60 میلیارد تومان در نوسان است . در حالی که محمد رویانیان مدیرعامل کنار رفته پرسپولیس همچنان پر و پا قرص مدعی است که پرسپولیس را با 5 میلیارد تومان بدهی تحویل داده ، علی پروین مدیرعامل جدید سرخ ها در این ارتباط گفته است که بدهی پرسپولیس 60 میلیارد تومان است . بدیهی است اختلاف بین دو رقم اعلام شده آنقدر زیاد است که به سادگی نمی توان از کنار عبور کرد . البته پروین این رقم را نیز پس از گذشت چند روز از مسوولیت گرفتنش در باشگاه و در زمانی به زبان آورده که پیش از آن و به دنبال تشکیک در میزان بدهی ، اعلام کرده بود که از مسوول مالی باشگاه خواسته است گزارشی دقیق از بدهی باشگاه به وی اعلام کند .
اهمیت موضوع از آنجاست که در همان اوایل شروع به کار محمد رویانیان در باشگاه پرسپولیس و ولخرجی های وی در عقد قراردادهای میلیاردی با بازیکنان، گفته می شد که فردا روزی که رویانیان از باشگاه برود ، کلی بدهی برای پرسپولیس باقی خواهد گذاشت . در حقیقت از ماهها پیش نیز که زمزمه هایی برای کنار گذاشتن رویانیان از باشگاه پرسپولیس مطرح بود ، یکی از دلایلی که باعث می شد مسوولان وزارت ورزش و جوانان از خواست خود عقب نشینی کنند بحث بدهی های باشگاه بود و آنان می خواستند به رویانیان این فرصت را دهند که با صاف کردن بدهی های به بار آورده خویش، باشگاه را ترک کند . چه در غیر این صورت حاتم طایی شدن در باشگاههای دولتی و از جیب دولت خرج کردن آسان است . شاید اگر قرار بر خرج کردن از جیب دولت باشد ، همین علی آقای پروین نیز تا دلتان بخواهد می تواند ولخرجی کرده و با وعده ، پای ستاره ها را به تیمش باز کرده و تسویه حساب با آنها را به مدیران بعدی بسپارد . آخر هر چی نباشد او اگر مدیری اقتصادی نباشد ، آدمی ورزشی است که هنوز هم عده زیادی روی قولش حساب می کنند . هر چند نمی خواهیم به کل چشم مان را به روی کارهای مثبت رویانیان ببندیم ، اما صرف مدیریت هزینه بودن در ورزش دولتی ایران هنر نیست . در نظر بگیرید که از آن قراردادهای یک و نیم میلیاردی و بلکه بیشتر در حالت خوشبینانه 30 ، 40 درصد بیشتر پرداخت نشده و برای همین نیز هست که با عقب افتادن پرداختی بازیکنان ، آنان طی هفته گذشته سه روز را در اعتصاب گذراندند تا با میانجی گری علی دایی به تمرینات برگشته و برای بازی امروز با فجر سپاسی آماده شوند . به هر صورت از وزارت ورزش و جوانان انتظار می رود که در این شرایط با حسابرسی دقیق از صورت های مالی باشگاه ، گزارش دقیقی از وضعیت مالی پرسپولیس را منتشر کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها