jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۲۹۴۱۱   ۰۳ دی ۱۳۹۲  |  ۲۰:۴۴

مرگ​های عجیب

زخم زبان

مرگ هر انسانی، اتفاقی تلخ و ناراحت‌کننده است اما بعضی‌ها چنان به شکل عجیبی جان خود را ازدست می‌دهند که نامشان در تاریخ ماندگار می‌شود. آلن پینکرتون یکی از همین افراد است.

او یک کارآگاه آمریکایی ـ اسکاتلندی بود که یکی از مشهورترین شرکت‌های خصوصی کارآگاهی را در آمریکا دایر و مجرمان حرفه‌ای زیادی را دستگیر کرد اما این مرد نه در جنگ با تبهکاران کشته شد و نه هنگام انجام کارهای خطرناک. پینکرتون اواخر ژوئن ۱۸۸۴ وقتی در یکی از خیابان‌های شیکاگو پیاده‌روی می‌کرد،داخل گودالی کم‌عمق افتاد و هنگام سقوط ناخودآگاه زبان خود را بشدت گاز گرفت. کارآگاه مشهور، زخم روی زبان خود را جدی نگرفت اما این مرد براثر عفونت ناشی از همان جراحت، جان خود را از دست داد. دراکو، قانونگذار آتنی که ۶۲۰ سال پیش از میلاد زندگی می‌کرد نیز مرگ عجیبی داشت. او در یک تئاتر مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت و آنها رداهای خود را به سمت دراکو پرتاب کردند. تعداد رداها آن‌قدر زیاد بود که این مرد زیر آنها خفه شد و مرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر