jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۰۸۹۴۴ ۳۰ مهر ۱۳۹۲  |  ۲۲:۱۷

محمد رویانیان طی دو سال اخیر بارها از جدایی سخن به میان آورده، اما هر بار از نظر خویش برگشته تا همچنان در راس اخبار باشگاه پرسپولیس قرار داشته باشد؛ هرچند البته از زمان شروع به کار علی دایی در پرسپولیس، رویانیان کمی به حاشیه رفته تا دایی یک‌تنه مجادله‌ها و چالش‌های لفظی پیرامون تیمش را جوابگو باشد، اما مدیرعامل سرخ‌ها با این‌که چند روز پیش سرمربی تیمش را به خویشتنداری بیشتر دعوت کرده بود تا تمرکز دایی بیش از هر چیز به مسائل فنی سرخ‌ها باشد، دیروز که با خبر محرومیت دو جلسه‌ای دایی مواجه شد، استعفایش را تقدیم هیات مدیره کرد تا بلکه خود را برای همیشه از دردسرهای مدیریتی باشگاه پرسپولیس راحت کند.

گرچه هنوز هیات مدیره، استعفای رویانیان را در دستور کار خویش قرار نداده، اما به نظر می‌رسد مرد همه‌کاره سرخ‌ها که دیگر مثل سابق حمایت وزارت ورزش را متوجه خود نمی‌بیند، به این نتیجه رسیده که اگر خودش جدا شود، خیلی بهتر از آن است که عذرش را بخواهند. با این حال، این بار اولی نیست که رویانیان تصمیم به جدایی گرفته و قطعا این بار نیز نمی‌توان به جدایی قطعی وی چندان دلخوش بود، اما به نظر می‌رسد موضوع قابل توجه، تعهدات مالی باشگاه پرسپولیس در این فصل و بدهی‌های تجمیع شده از فصول قبلی است.

با این‌که در دوره مدیریت گذشته وزارت ورزش، عباسی و سجادی (وزیر و معاون قهرمانی وزیر) تصمیم گرفته بودند به دوره حضور رویانیان در پرسپولیس پایان دهند، اما از آنجا که اعضای هیات مدیره و از جمله فدا حسین مالکی، رئیس هیات مدیره وقت باشگاه و علی پروین با وزارت در این زمینه همراهی نکردند، رویانیان بار دیگر در سمت خود ابقا شد تا امروز و بعد از گذشت چند ماه، سردار دوباره با بهانه قرار دادن محرومیت دوجلسه‌ای دایی، تصمیم به جدایی بگیرد.

محمد رویانیان طی دو سالی که در راس باشگاه پرسپولیس قرار گرفته، با پرداخت‌‌های‌ نجومی خویش به بازیکنان و کادر فنی برای کسب یک جام که تا اینجای کار بدون نتیجه بوده، به لحاظ زیرساختی و کارهای اقتصادی، قدم‌های خوبی نیز برای باشگاه برداشته است؛ البته در این مدت ریخت و پاش‌ها در باشگاه نیز کم نبوده تا جایی که سرخ‌ها در راه قهرمانی، همچنان در بیم و امید باشند.

به هر صورت باید دید موضع وزارت ورزش و جوانان نسبت به جدایی محمد رویانیان در این مقطع چه خواهد بود و آیا مسئولان این وزارت به هیات مدیره برای پذیرش این استعفا چراغ سبز نشان خواهد داد یا با توجه به برنامه واگذاری باشگاه، ترجیح خواهد داد مدیریت باشگاه همچنان به‌کار‌خود ادامه دهد؟

حجت‌اله اکبرآبادی / دبیر گروه ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر