گزارش تصویری

10 کاخ سلطنتی اروپا

قاره اروپا از اسپانیا تا روسیه دارای کاخ ها و قصرهای زیبا و با شکوهی است که برخی از آنها بسیار مشهور بوده و برخی دیگراز شهرت کمتری در جهان برخوردار هستند. بدیهی است که کاخ های مشهورتر، مجلل تر و باشکوه تری در اروپا وجود دارند که در این گزارش نامی از آنها برده نشده است.
کد خبر: ۶۰۴۸۸۴
10 کاخ سلطنتی اروپا

به گزارش جام جم آنلاین به نقل مگزین وویاژ، معماری کاخ های سلطنتی اروپا جدا از اینکه ساخت آنها متعلق به کدام دوره باشد بستگی به شرایط آب و هوایی کشوری که در آن احداث شده اند ، دارد. به همین دلیل معماری کاخ ها و قصرهای قاره سبز بسیار متنوع است.نگاهی تصویری به 10 کاخ سلطنتی قاره اروپا.

 کاخ رویایی کیلیمور و صومعه آن در ناحیه گالوی در منطقه کونیمارا در غرب جنوب ایرلند و باغ های سبک ویکتوریایی آن. کاخ کیلیمور در سال 1863 احداث شده است.

کاخ باشکوه نیوشوانشتین در ایالت باویر آلمان که هر سال بیش از یک میلیون نفر از آن بازدید می کنند.

کاخ مونجوئیک در شهر بارسلونا که بر فراز تپه ای به ارتفاع 170 متر واقع شده و دارای چشم انداز باشکوهی به روی شهر بارسلونا است.

کاخ سلطنتی هافبورگ در میکائلرپلاتز در شهر وین ، پایتخت اتریش که مدت بیش از 10قرن اقامتگاه پادشاهان سلسله هابسبورگ در این کشور بود.

کاخ پیتی یا پالاتزو در شهر فلورانس ایتالیا و باغ های زیبای آن مشهور به جیاردینو دی بوبولی که در قرن پانزدهم میلادی توسط خاندان پیتی ساخته شد.

کاخ شارلوتنبورگ در شهر برلین آلمان که احداث آن در سال 1695 و به دستور فردریک سوم ، پادشاه پروس آغاز شد.

کاخ روزنبورگ در شهر کپنهاگ ، پایتخت دانمارک که قدمت آن به قرن هفدهم باز می گردد و به دستور کریستیان چهارم احداث شد.

کاخ سلطنتی شهر استکهلم در کشور سوئد که اقامتگاه رسمی شاهان این کشور محسوب می شود. ساختمان های اصلی این کاخ یک مربع را تشکیل می دهند که نمای بیرونی هر یک از اضلاع آن دارای دکوری متفاوت است.

کاخ همپتون کورت در منطقه ریچموند یوپون تایمز در کشور انگلستان که اقامتگاه محبوب هنری هشتم محسوب می شد.

کاخ ال اسکوریال یکی از گنجینه های اسپانیا محسوب می شود. این کاخ که در فاصله 45 کیلومتری مادرید واقع شده و اقامتگاه سابق سلطنتی بوده است در سال 1984 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. گزارش: بهرام افتخاری.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
عباس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
۰
۰
آقای بهرام افتخاری؛ كاخ الیزه و كاخ ورسای در فرانسه و كاخ كرملین در روسیه را فراموش كردید
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
۰
۰
امام حسین(ع)می فرماید :دنیا بهشت كافر و جهنم مومن است.
آرزو
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
۰
۰
با سلام خبر و تصاویر عالی بود. اما باید گفت خوشحال به حال كسانی كه تو این دنیا خوب زندگی كردن و كسانی كه دارن خوب زندگی می كنن

نیازمندی ها