jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۹۷۰۹۴   ۰۱ شهريور ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۹

حال امیرچخماق اصلا خوب نیست؛ زخم‌های زیادی روی بدنه و یکی از مناره‌های آن ایجاد شده ‌است؛ زخم‌هایی که به نظر می‌رسد دارند بنا را متلاشی می‌کنند. سازمان میراث فرهنگی یزد به زدن چند چسب گچی و داربست اکتفا کرده، اما ترک‌ها از چسب‌ها هم عبور کرده و بازتر می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، مصطفی فاطمی، فعال حوزه میراث فرهنگی در استان یزد، شرایط امیرچخماق را خطرناک ارزیابی می‌کند و می‌گوید ترک‌ها از چندماه گذشته ایجاد شده و تا جایی پیش رفته که یکی از مناره‌ها در حال فرو ریختن است.

وی می‌افزاید:‌ هرچند همان‌ زمان این موضوع به سازمان میراث فرهنگی اخطار داده شد، اما توجه چندانی نشد و تنها به چند چسب گچی که مانع از گسترش ترک‌ها شود، بسنده شد. به گفته فاطمی این چسب‌ها هم تاثیری نداشته و بعضی از آنها ترک‌ خورده یا شکسته و فرو ریخته‌اند. این موضوع نشان می‌دهد ترک‌ها در حال زیاد شدن بوده و بنا در حال از هم پاشیدن است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

27 اردیبهشت هر سال به‌عنوان روز جهانی جامعه اطلاعاتی (روز ارتباطات و روابط عمومی) گروه زیادی از استادان و دانشجویان ارتباطات در كنار شاغلان و فعالان این حوزه در دستگاه‌ها و نهادها و ادارات مختلف در بخش خصوصی و دولتی تكریم و احترام می‌شوند و به پاسداشت این روز همت می‌گمارند.

ما هم بلدیم کتک بخوریم

ما هم بلدیم کتک بخوریم

 در یک عکس‌نوشته در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود: با من درد دل کن. شاید نتوانم مشکلت را حل کنم. اما می‌توانم همراهت غصه بخورم...

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر