رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ جزئیات جنایت سیاه دو پسر شیطان صفت را که با طرح دوستی دختران جوان را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند تشریح کرد.
کد خبر: ۴۹۶۱۰۴

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سوم دی ماه سال گذشته زن جوانی به همراه مادرش با مراجعه به کلانتری 158 کیانشهر به مأموران گفت: توسط دو سرنشین یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره‌ای مورد آزار و اذیت و همچنین سرقت طلا و جواهرات همراه خود قرار گرفته‌ام.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور شعبه سوم دادیاری دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با ارجاع پرونده به اداره شانزدهم پلیس آگاهی، شاکی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: یکم دی ماه در مسیر رفتن به سمت مدرسه بودم که یک دستگاه خودرو ماکسیما سفید رنگ، با دو سرنشین جوان، در مقابل پای من توقف کرد.

 یکی از سرنشینان آن با طرح این موضوع که قصد آشنایی با مرا دارد، خواهش کرد تا شماره تلفن همراهش را دریافت کنم. پس از رد و بدل شدن شماره‌های تماس، در حدود ساعت 20 و 30 دقیقه همان روز این جوان که در اولین برخورد خود را سیاوش معرفی کرده بود، با معرفی خود به نام کامران، با من برای فردای آن روز قرار ملاقات گذاشت.

ساعت 18 و 30 دقیقه فردای آن روز، در خیابان نیروی هوایی، کامران به همراه همان جوانی که روز گذشته راننده ماکسیما بود، با یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره‌ای با شیشه‌های دودی و یک نشان خارجی نایک بر روی شیشه عقب خودرو بر سر قرار حاضر شد.

 کامران، راننده پژو 405 را به نام امیر و به عنوان پسرعمه خود معرفی کرد. در زمان حرکت ماشین و در حالیکه کامران در صندلی عقب ماشین در کنار من نشسته بود، امیر به سمت تهرانپارس و از آنجا به سمت لشگرک تغییر مسیر داد. در حالی که می‌خواستم از راننده پژو درخواست کنم تا به سمت شهر باز گردد، ناگهان کامران ضمن ضرب و شتم به سمت من حمله ور شد و قصد داشت تا با تهدید مرا مورد آزار و اذیت قرار دهد که در برابر او مقاومت کردم. اما ناگهان ماشین در حاشیه جاده که کاملا خاکی بود توقف کرد و امیر نیز به کمک کامران آمد و مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند و پس از سرقت طلا و جواهراتم و همچنین گوشی تلفن همراهم  مرا در منطقه کیانشهر از ماشین پیاده و هر دو نفر به سرعت از محل متواری شدند.

 پس از پیاده شدن از ماشین، زمانیکه قصد یادداشت شماره پلاک خودرو پژو 405 را داشتم متوجه شدم که آن دو نفر با طرح و نقشه مرا سوار ماشین کرده اند چرا که شماره پلاک ماشین قابل شناسایی نبود و روی آن پوشانده شده بود. کامران جوانی میانه اندام و حدودا 25 ساله و امیر نیز حدودا 30 ساله، چاق، قد متوسط و سری نیمه تاس داشت.

در ادامه و با توجه به اظهارات شاکی پرونده، کارآگاهان اقدام به چهره نگاری تصاویر دو سرنشین خودرو پژو 405 کردند و تصاویر اولیه آنها در اختیار کارآگاهان قرار گرفت.

با توجه به شیوه و شگرد متهمان در سرقت طلا و جواهرات دختر جوان، کارآگاهان با نظر گرفتن این فرضیه که متهمان به احتمال فراوان از مجرمان سابقه دار در زمینه زورگیری هستند به بررسی دقیق بانک اطلاعات مجرمان به ویژه در زمینه زورگیری و سرقت‌های به عنف پرداخته و در تطبیق تصاویر متهمان با تصاویر به دست آمده از چهره نگاری، موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به نام محمد. ق 27 ساله در زمینه سرقت به عنف و زورگیری شدند.

محمد. ق یکی از مجرمان سابقه داری است که پیش از این و به همراه دو نفر دیگر، در سال 1389 به اتهام زورگیری و حمل سلاح سرد توسط کلانتری 118 ستارخان دستگیر و جهت انجام تحقیقات و شناسایی جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته بود.

با شناسایی محمد. ق، تصاویر وی بلافاصله توسط شاکی مورد شناسایی قرار گرفت. شاکی پرونده پس از شناسایی دقیق محمد. قبه کارآگاهان گفت: این شخص همان راننده خودروهای ماکسیما و پژو 405 است و کامران او را به نام امیر و پسرعمه خود معرفی کرده بود.

با شناسایی محمد. ق به عنوان یکی از متهمان پرونده، کارآگاهان اداره شانزدهم موفق به شناسایی محل سکونت وی در خیابان آهنگ شدند. در تحقیقات نامحسوس پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که محمد. ق به تازگی اقدام به تغییر خودرو پژو 405 کرده و پس از فروش خودرو 405 نقره‌ای، یک دستگاه خودرو پژو پرشیا سفید رنگ خریداری و در حال حاضر در اختیار دارد که خودرو جدید نیز به مانند خودرو پژو 405 دارای شیشه‌های دودی است.

با توجه به نتایج بدست آمده از تحقیقات پلیسی و احتمال ارتکاب جرایم مشابه دیگر این بار با استفاده از خودرو پرشیا سفید رنگ در شرایطی که مخفیگاه متهم به صورت نامحسوس تحت مراقبت قرار داشت، کارآگاهان به بررسی شکایت‌های مشابه در خصوص آزار و اذیت و سرقت‌های به عنف پرداخته و در بررسی‌های خود موفق به شناسایی زن جوانی شدند که توسط دو سرنشین یک پرشیا سفید رنگ مورد آزار و اذیت و سرقت طلا و جواهرات قرار گرفته بود.

با دعوت از شاکی پرونده اخیر، این زن جوان بلافاصله تصویر محمد. ق را به عنوان راننده پرشیا سفید رنگ مورد شناسایی قرار داد و زمانیکه تصاویر چهره نگاری شده کامران نیز در برابرش قرار گرفت، کامران نیز به عنوان همدست محمد مورد شناسایی قرار گرفت و صراحتا اعلام کرد: این دو نفر، با تهدید چاقو و گاز اشک آور مرا مورد آزار و اذیت قرار داده و پس از سرقت طلا و جواهرات و گوشی تلفن همراه، مرا در جاده تلو رها و متواری شدند. در جاده تلو و به کمک یک زن و شوهر جوان توانستم خود را به کلانتری برسانم.

سرانجام ساعت هفت صبح 24 مرداد، کارآگاهان اداره شانزدهم محمد. قرا در زمان خروج از مخفیگاهش و در حین سوار شدن به خودرو پرشیا سفید رنگ دستگیر و به اداره شانزدهم منتقل کردند.

همزمان با انتقال متهم به اداره شانزدهم، از شکات پرونده نیز جهت مواجهه حضوری دعوت به عمل آمده و در شرایطی که متهم در اظهارات اولیه خود منکر هرگونه ارتکاب جرمی شده بود، با حضور شکات پرونده و مواجهه حضوری با آنها به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف صریح به زورگیری‌های همراه با آزار و اذیت شکات پرونده، هویت دقیق همدست خود به نام کامران. الف 24 ساله معرفی کرد.

محمد. قدر ادامه تحقیقات، در خصوص مخفیگاه کامران به کارآگاهان گفت:کامران بلامکان است و شب‌ها در خانه تعدادی از دوستان خود استراحت می‌کند.

با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از محمد. ق و شیوه و شگردهای پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی دقیق مخفیگاه متهم شدند. ساعت 9 صبح همان روز و زمانیکه کارآگاهان اداره شانزدهم پس از اخذ دستور قضایی قصد ورود به مخفیگاه متهم را داشتند، کامران که متوجه حضور آنها در محل شده بود، قصد داشت تا از طریق پنجره مشرف به خیابان از محل متواری شود که قبل از هرگونه اقدام برای فرار، توسط کارآگاهان دستگیر شد.

با دستگیری و انتقال کامران به اداره شانزدهم، با وجود مواجهه حضوری با شکات پرونده وی همچنان مدعی بیگناهی شد تا آنکه پس از اطلاع از اعترافات صریح محمد. ق و مواجهه حضوری با همدست خود، به ناچار لب به اعتراف گشود و به فریب دختران جوان، آزار و اذیت و همچنین سرقت‌های به عنف از آنها اعتراف کرد و صراحتا اعتراف کرد که به همراه محمد و پس از طرح دوستی و آشنایی با دختران جوان و جلب اعتماد آنها، اقدام به ارتکاب دیگر جرایم خود کرده است.

هشدار جدی پلیس

سرهنگ عباسعلی محمدیان در ادامه اعلام این خبر با اشاره به سوء استفاده مجرمان بویژه مجرمان سابقه دار از رفتارهای پرخطر برخی جوانان و نوجوان در ارتکاب جرایمشان گفت: یکی از اهداف پلیس آگاهی از اطلاع رسانی عملکرد یگان‌های خود، ارائه هشدارهای لازم به اعضای خانواده‌ها در خصوص مراقبت از اعضای جوان خانواده و همچنین پرهیز این افراد از انجام برخی رفتارهای پرخطر اجتماعی است که در بسیاری از موارد مجرمان و افراد فرصت طلب با سوء استفاده از همین رفتارهای پرخطر به ظاهر کم اهمیت و بی توجهی افراد به هشدارها و اطلاع رسانی‌های انجام شده از سوی پلیس، اقدام به ارتکاب جرایم خود می‌کنند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: متاسفانه هراز چند گاهی پرونده‌ای با موضوع «روابط خیابانی» و «دوستی‌های اینترنتی» در پلیس آگاهی تشکیل می‌شود که در اغلب آنها شهروندان دچار خسارت‌هایی شده‌اند.

 جوانان و نوجوانان نباید به اشخاص غریبه اعتماد کنند و در ذهن خود دوستی‌های خیابانی و اینترنتی را مبنا و زمینه‌ای محکم برای تشکیل خانواده بدانند.اگر جوانی واقعاً قصد ازدواج دارد و به دنبال تشکیل خانواده است، پنهان کاری بی معناست. اگر هرگونه رابطه و تداوم آن زیر نظر خانواده‌ها و با کسب مشاوره از افراد ذی صلاح انجام شود، به حتم تبعات ناخوشاید آن برطرف خواهد شد.

خانواده‌ها باید بدانند که نداشتن کنترل و نظارت بر رفت و آمد و دوستی‌های فرزندانشان می‌تواند عواقب سوئی را برای آنها رقم بزند و یک عمر تلاش آن عزیزان را بر باد دهد.نبود ارتباط عاطفی با فرزندان و نداشتن صمیمیت لازم بین اعضای خانواده،باعث پنهانکاری فرزندان و در نهایت ضربه دیدن جوانان و به ویژه دختران می‌شود.

وی افزود: در ادامه با اعلام خبر انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان پرونده نیز گفت: با توجه به شیوه و شگرد متهمان در ارتکاب جرایم خود و احتمال ارتکاب دیگر جرایم ارتکابی، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی مقام قضایی صادر شده است .

این مقام انتظامی با تأکید بر این موضوع که هویت شکات مراجعه کننده به پلیس آگاهی در تمامی پرونده‌های در حال رسیدگی و به صورت به ویژه در پرونده‌هایی با موضوعات پرونده اخیر کاملا محرمانه می‌باشد، عنوان کرد: از سایر شکات احتمالی این پرونده دعوت می‌شود تا در صورت شناسایی متهمان، بدون داشتن هرگونه نگرانی و ضمن اعتماد کامل به مجموعه پلیس آگاهی به اداره شانزدهم مراجعه و نسبت به طرح شکایت خود از متهمان پرونده اقدام کنند.

سرهنگ عباسعلی محمدیان در پایان این خبر با اشاره به این موضوع که رسیدگی به این پرونده در مراحل مقدماتی قرار داشته و هر دو متهم با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند، گفت:از کلیه شهروندان درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود از ارتکاب دیگر جرایم ارتکابی توسط متهمان را از طریق شماره تلفن‌های 51055516، 51055575 و 51055573 در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها