jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۴۸۷۲۰۴   ۲۳ تير ۱۳۹۱  |  ۲۰:۴۲

رئیس جمهوری مصر در یک کنفرانس خبری در کاخ ریاست جمهوری این کشور در قاهره اعلام کرد مصر حامی فلسطین خواهد بود.

به گزارش الجزیره، محمد مرسی در یک کنفرانس خبری مشترک با منصف المرزوقی رئیس جمهور موقت تونس در کاخ ریاست جمهوری در قاهره اظهار داشت: مصر قصد ندارد در امور داخلی دیگر کشورها دخالت کند.

وی افزود: مصر از تمام گروه های فلسطینی به یک میزان حمایت می کند. این حق فلسطینی ها است که سرنوشت خود را خود تعیین کنند و ما در این رابطه از آنها حمایت می کنیم.

رئیس جمهور مصر در ادامه گفت : ما حامی قضیه فلسطین هستیم و تجاوز و حمله به فلسطینی ها را هر جا که باشد نمی پذیریم.

منصف المرزوقی نیز اظهار داشت : ما به فشارهای خود برای ایجاد یک راه حل سیاسی برای حل بحران سوریه ادامه خواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد: مصر و تونس تلاش می کنند گروه های فلسطینی را به سوی اجرای آشتی ملی فلسطین سوق دهند و در این رابطه توافقاتی وجود دارد.

منصف المرزوقی با بیان اینکه تونس نخستین کشوری بود که آغازگر قیام های عربی بود، گفت: دوره ای که تونس با مصر رابطه نداشت سپری شده است و اکنون نقاط مشترک بسیاری میان دو کشور وجود دارد و دولتها و ملتهای مصر و تونس خواستار برقراری ارتباط با یکدیگر هستند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر