رئیس جمهور که سال گذشته اعلام کرده بود که می توان به هر خانوار هزار متر زمین رایگان داد، دیروز در شیراز گفت که باید به سمتی برویم که الگوی مطلوب خود را در مسکن داشته باشیم. اگر به هر خانواده ایرانی 250 الی 300 متر زمین بدهیم در دریای سرزمین ایران دیده نمی‌شود.
کد خبر: ۴۸۱۱۹۷

محمود احمدی‌نژاد 12 تیر سال گذشته در مراسم تجلیل از تعاونی‌های مسکن مهر برگزیده سراسر کشور که در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، با محاسبه کل اراضی کشور و تقسیم آن به بخش‌های مختلف زمین‌های قابل استفاده و همچنین زمین‌های قابل کشت، گفت: حدود 30 میلیون هکتار زمین برای احداث مسکن باقی می‌ماند که اگر این میزان دو میلیون هکتار به خانوارها اختصاص یابد می توان به هر خانوار هزار متر زمین رایگان داد تا آنها یک واحد 100 متری در سه طبقه احداث و الباقی زمین را به باغ تبدیل کنند.

محمود احمدی نژاد که به استان فارس سفر کرده است، در مراسم افتتاح 10 هزار واحد مسکن مهر و 1090 پروژه مخابراتی، مردم شیراز را ستود و گفت: شیراز دیار مجاهدان فی سبیل ا... و عاشقان و بزرگان ادبیات پارسی است. مردم این دیار، مردمی با نجابت و با فرهنگ هستند.

وی در ادامه با اشاره به پروژه‌های افتتاح شده مخابراتیاظهار داشت: امروز زندگی بدون ارتباطات بی معناست. ارتباطات در متن زندگی همراه همه است. زمانی تلفن همراه یک کالای لوکس بود اما الان حتی در جیب بچه‌های مدرسه هم تلفن همراه وجود دارد و مادر با استفاده از این تلفن از فرزندش باخبر می‌شود. امیدوارم روزی به جایی برسیم که همه خدمات دولت نیز از طریق ارتباطات شبکه‌ای انجام شود و وقت و انرژی مردم در ترافیک و مراجعه به مراکز دولتی تلف نشود.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسکن مهر گفت: مسکن مهر سطح نگاه و توقعات را بالا برده است و در عین حال همت و توانایی ملت ما را نیز به رخ کشیده. با توجه به عقب ماندگی‌های ما در حوزه مسکن امیدوارم این طرح بتواند کاری کند که مردم نفسی بکشند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مسکن برای ملت ما تنها یک مکان برای استراحت و خوابیدن نیست. در نظام سرمایه داری مسکن مفهوم فرهنگی ندارد اما در فرهنگ ما مسکن مفهومی انسانی و فرهنگی دارد و محل رشد، اعتلا و تکامل انسانی است و در آن زن و شوهر و فرزندان تکامل می‌یابند و تربیت می‌شوند و معنویت و عدالت و پاکی جریان می‌یابد.

به گزارش ایسنا، احمدی نژاد گفت: طرح مسکن مهر یک طرح ضربتی است اما این نوع مسکن قطعاً الگوی مطلوبی برای ما نیست. باید طرحهای مسکن خود را به مسکن مطلوب ببریم و خانه‌هایی بسازیم که حیاطی داشته باشد؛ حوض و باغچه ای داشته باشد.

وی با تأکید بر مطلوب بودن خانه‌های ویلایی خاطرنشان کرد: ایران سرزمین وسیعی است و امکانات فراوانی دارد. باید به سمتی برویم که الگوی مطلوب خود را در مسکن داشته باشیم. اگر به هر خانواده ایرانی 250 الی 300 متر بدهیم در دریای سرزمین ایران دیده نمی‌شود. ما باید در حوزه مسکن به اهداف بزرگتر نگاه کنیم. اگر به همین اهداف کوچک بسنده کنیم استعدادها شکوفا نخواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها