jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۴۶۴۰۲۶   ۰۷ فروردين ۱۳۹۱  |  ۱۲:۴۸

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی طی بازدید از مرزهای استان گیلان از افزایش چشمگیر امنیت در مرزها خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین ذوالفقاری فرمانده مرزبانی ناجا طی حضور در استان گیلان و در مصاحبه با خبرنگاران با اعلام آمار عملکرد مرزبانی در سال 1390، گفت: در سال گذشته با اقدامات انجام گرفته در مرزها از قبیل انسداد مرز و استفاده از تجهیزات پیشرفته روز دنیا شاهد کاهش چشمگیر شرارت، قتل و گروگانگیری در مرزها بودیم.

وی افزود: در سال گذشته با ایجاد واحد های جدید مرزی در مکان هایی که با خلاء حضور نیروها در آنجا مواجه بودیم موفق شدیم بسیاری از راه های ورود قاچاقچیان و اشرار مسلح به کشور را سد کنیم.

فرمانده مرزبانی کشور تصریح کرد: مجموع این اقدامات موجب افزایش 26 درصدی کشفیات مواد مخدر و همچنین برقراری امنیت هرچه بیشتر در مناطق مرزی و بالا رفتن رضایتمندی مرزنشینان شده است.

سردار ذوالفقاری اضافه کرد: همچنین در سال گذشته با تلاش شبانه روزی مرزداران، کشفیات سلاح 79 درصد و مشروبات الکلی 69 درصد افزایش یافت.

وی همچنین به افزایش شش درصدی تلفات اشرار و کاهش 24 درصدی شهدای مرزبانی در سال گذشته نسبت به سال 89 اشاره و آمادگی بیشتر و آموزش های تخصصی و استفاده از تجهیزات روز دنیا در امر مبارزه با اشرار و قاچاقچیان را عامل این پیشرفت ها برشمرد.

سردار ذوالفقاری همچنین از اختصاص 102 میلیارد تومان اعتبار در سال 1391 به مرزبانی ناجا خبر داد و گفت:در بودجه سال جاری 102 میلیارد تومان برای مرزبانی ناجا و اقدامات عمرانی و انسدادی در مرزها پیش بینی شده که انتظار می رود این مبلغ توسط نمایندگان محترم مجلس با توجه به مشکلات موجود در مرز و لزوم تقویت هرچه بیشتر مرزها افزایش یابد.

وی افزود: چنانچه ما بتوانیم امنیت را در مرزها فراهم کنیم تاثیر بسیار خوبی در اقتصاد کشور خواهد گذاشت و موجب سرمایه گذاری های بیشتر در کشور خواهد شد.

فرمانده مرزبانی کشور به مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق در راستای حمایت از اقتصاد ملی و تولید ملی در سال 91 اشاره و بر تلاش جدی مرزبانی برای تحقق شعار امسال که توسط مقام معظم رهبری بیان شد، تاکید کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر