jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۲۹۷۵   ۲۸ دی ۱۳۹۰  |  ۱۹:۰۰

زنی داغدار در بخششی بزرگ از قصاص قاتل فرزندش به خاطر رضای خدا صرف‌نظر کرد تا متهم از این پس بتواند زندگی سالمی داشته باشد.

متهم 21 ساله این پرونده که پوریا نام دارد روز اول بهمن سال 87 در 45 متری گلشهر کرج در جریان یک درگیری خون به پا کرد و در همان زمان توسط مردم دستگیر و به پلیس تحویل داده شد. پوریا در این دعوا محمد 17 ساله و دوست او به نام علیرضا را با چاقو مجروح کرده بود که محمد به خاطر اصابت ضربه به قلبش جان خود را از دست داد. بعد از اعلام خبر مرگ محمد بازجویی‌ها از متهم به قتل به صورت تخصصی آغاز شد. او در اعترافاتش گفت: من صبح روز حادثه چاقو را به قیمت 500 تومان از یک مرد معتاد خریدم اما اصلا قصد کشتن مقتول را نداشتم. درگیری ما به خاطر چشم در چشم شدن با علیرضا شروع شد. بعد از آن علیرضا، محمد و یک نفر دیگر به نام بهزاد مرا بشدت کتک زدند. من برای نجات خود از دست آنها چاقو را دور سرم چرخاندم که متوجه شدم محمد و علیرضا زخمی شده‌اند، بعد هم خبر رسید محمد فوت شده است، اما باور کنید من اصلا نمی‌خواستم به کسی آسیبی برسانم و از کاری که کرده‌ام بشدت پشیمان هستم.

بعد از روشن شدن جزئیات قتل، این پرونده تکمیل و برای محاکمه به شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در این جلسه مادر محمد به عنوان ولی‌دم او اعلام کرد خواستار قصاص قاتل است. به این ترتیب هیات قضات وارد شور شدند و پسر جوان را به مرگ محکوم کردند. پس از آن پرونده به دیوانعالی کشور ارجاع شد و قضات این دیوان نیز رای صادره را مورد تایید قرار دادند. این‌گونه بود که نام پوریا در فهرست مرگ گنجانده شد، اما پیش از آن‌که زمان اجرای حکم مشخص شود مادر محمد با مراجعه به دادسرای جنایی تهران اعلام کرد به خاطر رضای خدا از خونخواهی گذشته است. او گفت: من قاتل پسرم را بخشیدم تا متهم بداند با گذشت می‌توان زندگی بهتری داشت. متهم با یک اشتباه کودکانه، من و خانواده‌ام را برای همیشه داغدار کرد، در صورتی‌که با گذشت در همان لحظه می‌توانست این اتفاق ناگوار روی ندهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر