jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۲۱۹۸   ۲۵ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۴

مخاطبان می‌توانند با ارسال پیامک به سامانه 30000706 سوالات خود را در موارد مختلف مطرح کنند و در برنامه زنده «دکتر سلام» که روزهای فرد ساعت 16 از شبکه آموزش پخش می‌شود، پاسخ خود را دریافت کنند. امروز دکتر قاسمی، متخصص قلب و عروق به پرسش ما پاسخ می‌دهد.

دردها در بیماری‌های قلبی چگونه تفکیک می‌شود؟

بحث مهم امروز تفکیک دردها در بیماری‌های قلبی است و باید به این نکته توجه کرد که نبود علائم در بیماری قلبی و عروقی به معنی نبود بیماری نیست. اگر افراد به طور متعارف با 100 یا 500 قدم راه پیمایی خسته شوند یا این میزان پیاده روی به ناراحتی در بدن فرد ‌منجر شود، باید آن را نشانه بیماری قلبی و عروقی دانست.

همچنین اگر متوجه شدید با فعالیت فیزیکی نظیر بالارفتن از سربالایی، احساس فشردگی در قفسه سینه می‌کنید و این احساس مستقل یا همزمان در فک، شانه‌ها و بازوها نیز حس می‌شود و به اصطلاح زودتر خسته می‌شوید، حتما به پزشک مراجعه کنید. در نهایت اگر علائم هشداردهنده سراغ شما بیاید و شما بیماری قلبی داشته باشید با تفکیک دردها از هم، ساده نگرفتن آن و ارتباط ندادن به مسائل ساده‌ای مانند سرماخوردگی و مراجعه به پزشک از تشدید یک بیماری خطرناک مصون می‌مانید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر