jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۴۵۱۹۸۳   ۲۵ دی ۱۳۹۰  |  ۲۰:۱۱

شرکت داینامیکس به ارائه نمونه ای از یک کارت اعتباری پرداخته که می‌تواند راه‌حلی برای رهایی از تقلب در کارت‌های اعتباری باشد.

این کارت با یک باتری کوچک تغذیه می‌شود که در هر بار روشن شدن به تولید رمزهای امنیتی مختلف که معمولا به صورت سه عددی بر روی پشت آن است، می‌پردازد.

عدد ذخیره‌ شده در نوار مغناطیسی نیز تغییر می‌کند از این رو حداقل با فناوری کنونی قابل شبیه‌سازی نیست.

این کارت اعتباری در نمایشگاه الکترونیک مصرفی در لاس‌وگاس به نمایش درآمده و اکنون به طور آزمایشی توسط سیتی‌بانک آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است.

افرادی که به طور آنلاین به خرید می‌پردازند می‌توانند یک شماره رمز پین را برای روشن کردن کارت وارد کرده و سپس رمز به نمایش در آمده در جلوی کارت را در وب‌سایت وارد کنند.

این کارت به اندازه یک کارت اعتباری معمولی بوده و باتری داخل آن تا سه سال دوام دارد.

بنابر اعلام شرکت دینامیکس، از این کارت می‌توان همچنین برای دسترسی به چندین حساب از یک کارت استفاده کرد.

نوار مغناطیسی این کارت در زمان خاموشی هیچ شماره‌ای را ذخیره نمی‌کند از این می‌توان اطمینان داشت که دزدها پس از دستیابی به آن کاری پیش نخواهند برد.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو