jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۴۵۱۶۳۹   ۲۴ دی ۱۳۹۰  |  ۱۳:۴۱

میزان فروش خودرو در سال 2011 میلادی در چین به 18 میلیون و 500 هزار دستگاه رسید.

 به گزارش روز شنبه انجمن خودروسازان چین ، این رقم 500 هزار دستگاه بیشتر از سال 2010 است.

با این وصف فروش خودرو در چین طی سال گذشته میلادی فقط دو و نیم درصد رشد کرد که پایین ترین رقم رشد در یک دهه گذشته محسوب می شود.

در سال گذشته میلادی فروش خودرو از جمله اتوبوس و کامیون به 14 میلیون و 500 هزار دستگاه رسیده بود.

چین از سال 2009 میلادی بزرگترین بازار خودرو جهان بوده است.

به دلیل بحران های اقتصادی و کاهش تقاضا و تدابیر محدودیت خرید خودرو در شهر پکن ، فروش خودرو در این کشور سال گذشته میلادی رشد چشمگیری نداشت. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر