شبیه‌سازی پوشه‌ها

امروزه کاربران اطلاعات زیادی را در زمینه‌های متفاوت برای ذخیره‌سازی روی هارد‌دیسک در اختیار دارند و آنقدر این اطلاعات روز‌به‌روز زیادتر می‌شود که بسیاری از کاربران را مجبور به تهیه هارد‌دیسک‌های قابل حمل یا هارد‌دیسک‌های داخلی با ظرفیت‌های بالاتر کرده است، اما یکی از مشکلاتی که با افزایش ظرفیت هارد‌دیسک یا کاهش فضای یکی از درایوها و انتقال فایل‌ها از درایوی به درایو دیگر به‌وجود می‌آید، عدم دسترسی به اطلاعات از محل‌های ذخیره‌شده آنها در گذشته است.
کد خبر: ۴۵۱۱۲۴

 به‌عنوان مثال فرض کنید مجبور می‌شوید مجموعه فایل‌های موجود در پوشه شماره یک در درایو C را به پوشه‌ای با عنوان پوشه شماره 2 در درایو D منتقل کنید. از این پس، تمام برنامه‌هایی که برای اجرا نیازمند دسترسی به فایل‌های موجود در پوشه شماره یک بوده‌اند با خطا مواجه می‌شوند و این مشکل زمانی مسأله ساز می‌شود که قصد انتقال پوشه‌هایی همچون Documents, Program Files و... را داشته باشید.

اگر تا به‌ حال، با این مشکل کنار می‌آمدید و سعی می‌کردید پوشه‌هایی از این قبیل را جابه‌جا نکنید، از این پس می‌توانید براحتی و با استفاده از نرم‌افزار JunctionMaster این کار را انجام دهید.

به کمک نرم‌افزار JunctionMaster می‌توانید براحتی محتوای موجود در هریک از پوشه‌های موردنظرتان را به محل دیگری روی هارد‌دیسک منتقل کنید و دسترسی به آن محتوا از محل قبلی را نیز میسر سازید. به‌طور کلی عملکرد این نرم‌افزار به‌این صورت است که اطلاعات شما را به مسیر جدید در پوشه موردنظرتان منتقل می‌کند و هنگام دسترسی به پوشه قبلی نیز تمام درخواست‌ها را به پوشه جدید هدایت می‌کند. برای استفاده از این قابلیت نیز تنها کاری که باید انجام دهید، کلیک راست روی پوشه موردنظر و انتخاب گزینه MOVE and then LINK folder to است. پس از انتخاب این گزینه ‌باید پوشه مقصد را مشخص کنید. در انتهای کار تمام اطلاعات موجود در پوشه مبدا به پوشه مقصد منتقل می‌شود.

توجه: با دسترسی به هریک از پوشه‌ها، اطلاعات ذخیره شده در پوشه مقصد در اختیار شما قرار خواهد گرفت و اعمال تغییرات روی این اطلاعات نیز در هر دو پوشه رخ خواهد داد. همچنین ذکر این نکته ضروری است که هر دو پوشه در این حالت به یکدیگر لینک شده‌اند و با حذف یکی از این پوشه‌ها، تمام اطلاعات ذخیره شده در پوشه دیگر نیز از بین خواهد رفت؛ پس توجه داشته باشید که پس از اجرای عملیات فوق، با حذف پوشه مبدا، تمام فایل‌های منتقل شده در پوشه مقصد نیز حذف می‌شوند.

این نرم‌افزار با حجم کمتر از 150 کیلوبایت به‌طور کاملا رایگان در دو ویرایش 32 و 64 بیت از لینک‌های زیر قابل دانلود است:

32 Bit: http://www.bitsum.com/files/beta/MoveAndLinkSetup.exe

64 Bit: http://www.bitsum.com/files/beta/MoveAndLinkSetup64.exe

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها