jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۸۶۸ ۲۵ خرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۳

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران از عرضه نفت خام در بورس کالا تا یک ماه آینده خبر داد. به گزارش ایرنا، احمد قلعه‌بانی در مراسم نخستین عرضه نفت کوره در بورس کیش که به طور همزمان در تالار بورس کالای تهران پخش می‌شد، افزود: برنامه‌ریزی برای عرضه نفت کوره از بهمن سال گذشته از سوی شرکت ملی نفت ایران شروع شده بود که خوشبختانه امروز توانستیم نخستین محموله نفت کوره را در بورس کالا عرضه کنیم.

وی بااشاره به این‌که بنزین و نفت گاز هم در اردیبهشت ماه امسال در بورس کالا عرضه شد، ابراز امیدواری کرد، عرضه نفت و مشتقات آن که به خارج از کشور صادر می‌شود در بورس کالا ادامه یابد.پالایشگاه بندرعباس دیروز در تالار بورس کیش 35 هزار تن نفت کوره صادراتی خود را به قیمت هر تن 41/668 دلار عرضه کرد که این محموله نهایتا بعد از 20 دقیقه رقابت خریداران با قیمت 41/667 دلار به فروش رسید تا این محصول وارد بورس کالای ایران شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر