jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۷۷۸ ۲۷ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۷:۰۴

مساجد پاسخگوی دانشگاهیان نیستند

اعتکاف 65 هزار دانشگاهی

معاون فرهنگی وزیر علوم از اعتکاف 30 هزار دانشجو و عضو هیئت‌علمی در مساجد دانشگاه‌های بزرگ کشور در ایام‌البیض خبر داد و اذعان داشت: فضای مساجد دانشگاهی پاسخگوی جمعیت دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی مشتاق به شرکت در مراسم اعتکاف نیست.

غلامرضا خواجه ‌سروی در گفتگو با مهر درباره عدم تناسب فضای فیزیکی مساجد دانشگاهی مجری مراسم معنوی اعتکاف با جمعیت دانشگاهیان مشتاق شرکت در این مراسم پر فیض گفت: 35 هزار دانشگاهی دیگر امسال به دلیل کمبود فضای فیزیکی مساجد این دانشگاه‌ها در ایام‌البیض ماه رجب در مساجد خارج دانشگاه‌ها معتکف شده‌اند.

وی افزود: متأسفانه بر اساس رویکردی که در دولت‌های قبل وجود داشته خیلی به مساجد دانشگاه‌ها توجه نشده و به این موضوع اهمیت داده نمی‌شده که در دانشگاه اسلامی باید مسجد درخور شأن دانشگاه داشته باشیم.

معاون فرهنگی وزیر علوم افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که استدلال دولت‌های وقت در گذشته که با عنوان «دوری از دین دولتی» مطرح می‌شده باعث شده مساجد دانشگاه‌های دولتی را کمتر مورد توجه قرار دهند.‌

خواجه‌سروی در حاشیه حضور در جمع معتکفان در مسجد دانشگاه تهران با انتقاد از اینکه پردیس فنی دانشگاه تهران هنوز هم فاقد مسجد است، گفت: شایسته است که به مساجد دانشگاه‌ها توجه بیشتری کنیم البته از سال 86 تلاش کردیم مساجد نیمه‌تمام دانشگاه‌ها تکمیل شوند و به بهره‌برداری برسند.

وی افزود: دانشگاه دولتی نداریم که مسجد نیمه‌تمام داشته باشد و ساخت مساجد دانشگاه‌ها که با استفاده از بودجه خیرین شروع شده و نیمه‌ تمام مانده بود، به پایان رسید.

به گفته معاون فرهنگی وزیر علوم، وزارت علوم مقرر کرده که اگر دانشگاهی می‌خواهد تأسیس شود حتما باید دارای مسجد باشد و در پردیس دانشگاهی مربوطه باید مسجد در بهترین محل پردیس دانشگاهی احداث شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر