jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۷۲۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۹:۰۰

پس از دیوار چین که به دلیل طولانی بودن ، سالهاست جزو مقاصد اصلی گردشگران قرار دارد ،‌ حالا ‌دیوار برلین‌ ‌به جاذبه نخست گردشگری آلمان تبدیل شده است. یکی از مقامات صنعت گردشگری شهر برلین اعلام کرد بقایای دیوار برلین در طی سال‌های اخیر به جاذبه اصلی گردشگری این شهر و یکی از جاذبه‌های برتر گردشگری آلمان تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری آلمان، هرچند اکنون بخش‌های کوچکی از این دیوار که 2 بخش شهر برلین را برای نزدیک به 3 دهه از هم جدا کرد، باقی مانده، اما هر ساله هزاران گردشگر برای تماشای بقایای دیوار برلین و بویژه نقاشی‌هایی که توسط 118 هنرمند از 21 کشور جهان روی آن کشیده شده، راهی برلین می‌شوند، این در حالی است که در نوامبر 2009 و در بیستمین سالگرد فروریختن دیوار برلین، هزاران گردشگر برای حضور در مراسم ویژه این رویداد راهی برلین و میدان «براندنبرگ» این شهر شدند.

در نهم نوامبر سال 1989 میلادی، بخش شرقی دیوار برلین توسط مردم آلمان شرقی تخریب شد و یک‌سال بعد، دولت آلمان غربی، برچیدن دیوار در بخش غربی آلمان را آغاز کرد تا برای نخستین‌بار پس از جنگ جهانی دوم، شرق و غرب آلمان با هم متحد شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر