jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۶۳۰ ۲۴ خرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۱۰

پلیس ایالت فلوریدا از دستگیری دختر 19 ساله‌ای خبر داد که با تبر پدرش را به قتل رسانده است. در گزارش رسانه‌های رسمی آمریکا آمده است: این دختر 19ساله با همدستی مادرش، پدر 51 ساله خود را به قتل رسانده تا از بیمه عمر وی استفاده کند.

رئیس‌پلیس ایالت فلوریدا در این باره به روزنامه دیلی‌میل یادآور شد: این دختر و مادرش هر دو بیکار بوده و با اجرای این نقشه قصد داشتند از بیمه عمر این مرد بیچاره استفاده کنند. براساس شواهد و مدارک موجود، این دختر 19ساله پس از ترک منزل مادرش به منزل پدر رفته و پس از چند ساعت صحبت با او هنگامی که وی برای استراحت به اتاق خواب رفته، با تبر چند ضربه به وی وارد کرده و او را به قتل رسانده است. / ایسنا

دزدان نقابدار آمریکایی به کاهدان زدند

پلیس ایالت ماساچوست آمریکا از دستگیری 3 جوان مسلح و نقابدار به اتهام حمله به یک شیرینی‌پزی و سرقت یک کیسه خمیر خبر داد.

در گزارش پلیس منطقه «هیانیس» ایالت ماساچوست آمده است که این سه جوان 19، 20 و 21 ساله به اتهام سرقت مسلحانه از یک شیرینی‌پزی از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

سخنگوی پلیس این منطقه هم در این باره به آسوشیتدپرس، یادآور شد: این مردان مسلح با استفاده از چاقو و یک تبر به یک شیرینی‌پزی حمله کرده و در حالی که صورت‌های خود را با ماسک پوشانده بودند، تنها موفق شدند یک کیسه خمیر مخصوص شیرینی سرقت کنند.

براساس گزارش رسانه‌های رسمی آمریکا، این 3 مرد در اصل برای سرقت پول‌های صندوق این شیرینی‌پزی خود را آماده کرده بودند که با صندوق خالی مواجه شده و در نهایت به یک کیسه خمیر قناعت کردند. فیلم‌های دوربین مخفی شیرینی‌پزی باعث به دام افتادن آنان شد. / ایسنا

زن کویتی عروسی شوهرش را عزا کرد

مقامات کویتی اعلام کردند، یک زن جوان به اتهام تیراندازی مرگبار در یک عروسی و قتل 57 نفر به اعدام محکوم شده است.

«نصرا الانزی» 24ساله روز گذشته به اتهام قتل 57 نفر با شلیک گلوله در یک مراسم عروسی به اعدام محکوم شد. این زن در آخرین جلسه دادگاه برای دفاع از خود گفته بود که تنها قصد انتقام از شوهرش را داشته است؛ چرا که شوهرش برای بار دوم زن گرفته و او را ناراحت کرده است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری گلف‌نیوز، مقامات رسمی کویت این زن جوان را به اتهام استفاده از سلاح گرم، تشویش اذهان عمومی و قتل 57 نفر به مرگ محکوم کرد.

این زن پیش از این گفته بود که به دلیل شرایط بد روحی و فشارهای عصبی دست به تیراندازی زده است. / ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر