jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۷۷۱۵ ۰۵ اسفند ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۵

در ادامه خیزش مردمی علیه حکومت‌های وابسته به آمریکا در منطقه فعالان عربستانی روز 13 مارس (22 اسفند) را روز خشم و اعلام انزجار مردم از حکام سعودی اعلام کرده‌اند. به گزارش فارس، فعالان سعودی بتازگی صفحه‌ای با نام 13 مارس روز خشم در جزیره العرب در شبکه اجتماعی فیس‌بوک باز کرده و در آن برای حضور مردم در انقلاب خشم فراخوان داده‌اند. این گروه از جوانان سعودی از طریق فراخوان خود در صفحه فیس‌بوک خواستار ایجاد اصلاحات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در عربستان و برپایی نظام مشروطه سلطنتی در عربستان شده اند.

این در حالی است که عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان همزمان با بازگشت خود به این کشور از اجرای برخی اصلاحات خبر داد. عبدالله که دیروز پس از مداوا در خارج به کشورش بازمی‌گشت اعلام کرد: به افراد جویای کار، به مدت یکسال کمک مالی اعطا می‌شود. افزایش بودجه برخی قسمت‌ها و حمایت مالی از باشگاه‌های ورزشی و ادبی نیز ازجمله اصلاحات مورد نظر پادشاه عربستان است.

عفو تعداد زیادی از کسانی که به دلیل بدهی در زندان به سر می‌برند، یکی دیگر از اقداماتی است که پادشاه عربستان به اجرای آن اشاره کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر