jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۳۸۶۳۸۳ ۳۰ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۱:۴۴

ربودن، آزار و سرقت اموال زنان

عقرب سیاه تبرئه شد

با حکم سه نفر از قضات شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران ، متهم معروف به عقرب سیاه از اتهام تجاوز به عنف شاکیان خود تبرئه شد.

به گزارش فارس، جوان معروف به «عقرب سیاه» و متهم به ربودن، آزار و اذیت و سرقت اموال 30 زن و دختر جوان، بعد از محاکمه در شعبه 79 دادگاه کیفری از اتهام تجاوز به عنف تبرئه شد.

در روزهای گذشته یک نفر از قضات این شعبه، قائل به 2 بار اعدام این متهم بود اما 4 نفر دیگر،‌ قائل به این مسئله نبودند و نظر به تبرئه وی از اتهام تجاوز به عنف داشتند اما در نهایت با نظر 3 نفر از مستشاران، متهم تبرئه شد.

گفتنی است ؛ متهم قبلا در دادگاه فشافویه از اتهام آدم‌ربایی نیز تبرئه شده بود و به خاطر سرقت‌هایی که انجام داده، به تحمل 10 سال حبس محکوم شده بود.

ولی ‌الله حسینی ، قاضی این پرونده با بیان این مطلب اظهار داشت: من و یکی از مستشاران معتقد به اعدام متهم بودیم اما از آنجا که در دادگاه کیفری، حکم با نظر اکثریت اعلام می‌شود ،‌ به همین دلیل 3 نفر از مستشاران حکم به تبرئه وی دادند.

وی افزود: شاکیان پرونده همچنان می‌توانند به حکم صادره اعتراض کنند.

به گفته حسینی، متهم در این خصوص به تحمل شلاق محکوم شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر