jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۳۸۴۴۳۰   ۲۰ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۲:۱۱

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اشاره به استراتژی نظامی جدید این کشور در سال 2011، اهداف این استراتژِی را در راستای مبارزه با آنچه افراط گرایی و تقویت امنیت بین المللی و منطقه ای خواند توصیف کرد.

به گزارش مهر، مایک مولن روز سه شنبه از استراتژی نظامی این کشور در سال 2011 پرده برداشت که اولین بازبینی صورت گرفته از سال 2004 تاکنون است و ارتش آمریکا منافع ملی خود را بر این اساس به پیش می برد.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در این سند نوشت: زمانی که استراتری جدید آمریکا مورد حمایت قرار گیرد، قدرت نظامی ما کارآمدتر و در هماهنگی با دیگر عناصر قدرت به عنوان بخشی از رویکرد سیاست خارجی خواهد بود.  

بر اساس این سند ، اهداف نظامی ملی آمریکا در راستای مبارزه با افراط گرایی و تقویت امنیت بین المللی و منطقه ای و ترکیب نیروهای آتی ارتش اعلام شده است.

در این سند همچنین آمده است: آمریکا به همکاری با کشورهای مسئول و عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ادامه می دهد. در حقیقت ناتو همپیمان ایالات متحده باقی می ماند اما آمریکایی ها با اتحادیه آفریقا، اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا و دیگر گروهها برای ارتقای قوای نظامی خود همکاری می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر