jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۳۸۴۴۳۰   ۲۰ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۲:۱۱

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اشاره به استراتژی نظامی جدید این کشور در سال 2011، اهداف این استراتژِی را در راستای مبارزه با آنچه افراط گرایی و تقویت امنیت بین المللی و منطقه ای خواند توصیف کرد.

به گزارش مهر، مایک مولن روز سه شنبه از استراتژی نظامی این کشور در سال 2011 پرده برداشت که اولین بازبینی صورت گرفته از سال 2004 تاکنون است و ارتش آمریکا منافع ملی خود را بر این اساس به پیش می برد.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در این سند نوشت: زمانی که استراتری جدید آمریکا مورد حمایت قرار گیرد، قدرت نظامی ما کارآمدتر و در هماهنگی با دیگر عناصر قدرت به عنوان بخشی از رویکرد سیاست خارجی خواهد بود.  

بر اساس این سند ، اهداف نظامی ملی آمریکا در راستای مبارزه با افراط گرایی و تقویت امنیت بین المللی و منطقه ای و ترکیب نیروهای آتی ارتش اعلام شده است.

در این سند همچنین آمده است: آمریکا به همکاری با کشورهای مسئول و عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ادامه می دهد. در حقیقت ناتو همپیمان ایالات متحده باقی می ماند اما آمریکایی ها با اتحادیه آفریقا، اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا و دیگر گروهها برای ارتقای قوای نظامی خود همکاری می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر