متهم فراری دستگیر شد

دزدی اموال مردم در چند ثانیه

دزد سابقه‌دار سوار اتوبوس‌های بین‌شهری تهران می‌شد و اموال مسافران را در یک چشم به هم زدن سرقت می‌کرد.
کد خبر: ۳۳۳۴۷۸

به گزارش جام‌جم، روز 10 آبان سال گذشته مردی به دنبال دریافت پول از بانک سوار اتوبوس بین‌شهری شد، اما در میانه راه پول‌هایش از سوی مسافری مرموز به سرقت رفت. مالباخته با مراجعه به کلانتری 148 انقلاب، ماجرای حادثه را اطلاع داد.

با تشکیل پرونده قضایی و ارسال آن به پایگاه سوم آگاهی تهران، ماموران به تحقیق از شاکی پرداختند که معلوم شد روز حادثه یکی از مسافران سایه به سایه او را تعقیب می‌کرده است.

با به دست آمدن این اطلاعات، چهره‌نگاری رایانه‌ای از این مسافر مرموز انجام و با تطبیق آن با بانک اطلاعات مجرمین معلوم شد تصویر رایانه‌ای با یک متهم سابقه‌دار به نام ذبیح مطابقت دارد.

ردپای متهم حرفه‌ای

در حالی که ماموران در جستجوی این متهم فراری بودند، افراد دیگری هم به پایگاه سوم آگاهی تهران مراجعه و شکایت‌های مشابهی ارائه کردند که در بررسی این پرونده‌ها مشخص شد همگی در دام ذبیح گرفتار شده‌اند.

جستجوهای پلیسی ادامه داشت تا عاقبت متهم فراری هفته گذشته در شرق تهران دستگیر شد.

کلکسیونی از اموال دزدی

در بازرسی از خانه متهم یک قبضه سلاح، شوکر، 30 عدد گوشی تلفن همراه، صدها عدد کارت تلفن، کارت مترو، کارت سوخت خودرو و موتورسیکلت، کارت هویتی مختلف و گواهینامه کشف شد. با انتقال این متهم به پایگاه سوم آگاهی تهران، وی در بازجویی به سرقت‌های متعددی اعتراف کرد.

اعتراف دزد حرفه‌ای

متهم پرونده در اظهاراتش به پلیس گفت: دارای 10 فقره سابقه کیفری هستم. از سال 70 با جعل عنوان یک دندانپزشک، مطبی را دایر و بیماران را درمان می‌کردم که با شکایت بیماران دستگیر و زندانی شدم. پس از آزادی از زندان به جیب‌بری و سرقت روی آوردم، به طوری که سوژه‌هایم را از میان مسافران اتوبوس شناسایی و اموالشان را سرقت می‌کردم.

سرهنگ ذاکر استقامتی، رئیس پایگاه سوم آگاهی تهران در این باره به خبرنگار ما گفت: با اعتراف متهم به سرقت‌های متعدد از مسافران اتوبوس‌های بین‌شهری، او اکنون در بازداشت به سر می‌برد. افرادی که در دام متهم گرفتار شده‌اند، می‌توانند برای شکایت از وی به دادسرا یا‌پایگاه سوم آگاهی تهران مراجعه کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها