jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۲۴۰۷۸   ۰۴ ارديبهشت ۱۳۸۹  |  ۱۹:۰۳

منتقدان سینمایی با استقبال از تولید سه‌بعدی درام نوجوانانه «اختراع هوگو کابرت» عقیده دارند مارتین اسکورسیزی با این فیلم وارد وادی سینمای عامه‌پسند می‌شود. اسکورسیزی این فیلم را در شرایطی جلوی دوربین می‌برد که طی ماه‌های گذشته گفته شده بود، او قصد کارگردانی چند فیلم متفاوت دیگر را دارد.

این فیلمساز خودش پیشنهاد تولید سه‌بعدی این اثر اکشن و ماجراجویانه نوجوانانه را داده است و می‌گوید: «بعد از تماشای «آواتار» جیمز کامرون به این نتیجه رسیدم که فیلم من هم باید به صورت سه‌بعدی تهیه شود»، این هنرمند کلاسیک نیویورکی در شرایطی تصمیم به تولید سه‌بعدی فیلم جدید خود گرفته که معمولا ساخته‌های قبلی وی موفقیت زیادی در جدول گیشه نمایش نداشته‌اند. اسکورسیزی حتی برای کار نگارش فیلمنامه فیلم از جان لاگن دعوت به همکاری کرد، کسی که فیلمنامه «آواتار» را نوشته است.

وی قصد دارد با اختراع هوگو کابرت، یک افسانه شاه پریان را تقدیم بچه‌ها و خانواده‌هایشان کند. کلید فیلمبرداری فیلم ماه ژوئن در شهر لندن زده می‌شود و قصه‌اش درباره نوجوان یتیمی است که در ویرانه‌های یک ایستگاه متروکه راه‌آهن زندگی می‌کند.

وی با پیدا کردن بقایای یک ربات ـ که پدرش قصد داشت به آن جان بدهد ـ تصمیم می‌گیرد کار ناتمام پدر خود را تمام کند. این فیلم براساس قصه کتاب پرخواننده برایان سلزنیک ساخته می‌شود و اسکورسیزی به شوخی می‌گوید که تماشاگران سینما نباید انتظار داشته باشند وی یک فیلم 700 میلیون دلاری مثل «آواتار» تحویل آنها بدهد!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها