jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۲۴۰۷۸   ۰۴ ارديبهشت ۱۳۸۹  |  ۱۹:۰۳

منتقدان سینمایی با استقبال از تولید سه‌بعدی درام نوجوانانه «اختراع هوگو کابرت» عقیده دارند مارتین اسکورسیزی با این فیلم وارد وادی سینمای عامه‌پسند می‌شود. اسکورسیزی این فیلم را در شرایطی جلوی دوربین می‌برد که طی ماه‌های گذشته گفته شده بود، او قصد کارگردانی چند فیلم متفاوت دیگر را دارد.

این فیلمساز خودش پیشنهاد تولید سه‌بعدی این اثر اکشن و ماجراجویانه نوجوانانه را داده است و می‌گوید: «بعد از تماشای «آواتار» جیمز کامرون به این نتیجه رسیدم که فیلم من هم باید به صورت سه‌بعدی تهیه شود»، این هنرمند کلاسیک نیویورکی در شرایطی تصمیم به تولید سه‌بعدی فیلم جدید خود گرفته که معمولا ساخته‌های قبلی وی موفقیت زیادی در جدول گیشه نمایش نداشته‌اند. اسکورسیزی حتی برای کار نگارش فیلمنامه فیلم از جان لاگن دعوت به همکاری کرد، کسی که فیلمنامه «آواتار» را نوشته است.

وی قصد دارد با اختراع هوگو کابرت، یک افسانه شاه پریان را تقدیم بچه‌ها و خانواده‌هایشان کند. کلید فیلمبرداری فیلم ماه ژوئن در شهر لندن زده می‌شود و قصه‌اش درباره نوجوان یتیمی است که در ویرانه‌های یک ایستگاه متروکه راه‌آهن زندگی می‌کند.

وی با پیدا کردن بقایای یک ربات ـ که پدرش قصد داشت به آن جان بدهد ـ تصمیم می‌گیرد کار ناتمام پدر خود را تمام کند. این فیلم براساس قصه کتاب پرخواننده برایان سلزنیک ساخته می‌شود و اسکورسیزی به شوخی می‌گوید که تماشاگران سینما نباید انتظار داشته باشند وی یک فیلم 700 میلیون دلاری مثل «آواتار» تحویل آنها بدهد!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر